Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Mění se organizace vjezdu a výjezdu pro držitele průkazu ZTP přijíždějící do areálu nemocnice

14.6.2020
Podmínky pro držitele průkazu ZTP pro vjezd do areálu a výjezd z areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se od 15. června 2020 mění. Všichni držitelé průkazu od dnešního dne do nemocnice nově vjíždějí přes závoru u budovy číslo 21 (vjezd z ulice Zálešná), kde si odeberou vjezdový lístek. Ven z areálu ovšem vyjedou hlavní vrátnicí (výjezd do ulice Havlíčkovo nábřeží) bez nutnosti se prokazovat vjezdovým lístkem, tedy pouze po předložení průkazu ZTP pracovníkovi ostrahy, přičemž držitel průkazu ZTP musí být přítomen ve vozidle.
 

Pro dárce krve jsou připraveny vitamínové balíčky, nemocnice zve na akce se společností VITAR

12.6.2020
Daruj krev s VITARem ve čtvrtek 18. června, Měsíc s VITARem v srpnu. Hematologicko-transfuzní stanice Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně obnovila po pauze způsobené koronavirovou pandemií spolupráci s významným výrobcem vitamínů a dalších doplňků stravy z regionu. Dobrovolní dárci se tak mohou těšit na odměnu od této společnosti.

Odběry krve byly v květnu už bez omezení, nemocnice zaznamenaly velkou přízeň dárců

9.6.2020
Nemocnice založené Zlínským krajem obnovily během května v plném rozsahu odběry krve od dobrovolných dárců. A ti chodili ve velkých počtech. Nárůsty ve srovnání s květnem minulého roku zaznamenala hematologicko-transfuzní oddělení ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně i Kroměříži.

Nejnavštěvovanější nákupní stránky v regionu pomohly nemocnici částkou přes 20 tisíc korun

8.6.2020
Nejnavštěvovanější nákupní www stránky v regionu, portál Slevíci, a jeho návštěvníci pomohli Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně částkou 22 900 korun. Jde o výtěžek téměř měsíc trvající akce, kdy byla z každého uskutečněného nákupu část vybraného obnosu věnována zdravotnickému zařízení na nákup hygienických potřeb, léčiv a dalších materiálů potřebných pro zvládnutí pandemie koronaviru.

Zlínská nemocnice hledá dárce, kteří prodělali koronavirus, jejich plazma může pomoci v léčbě

2.6.2020
I pomocí plazmy od zotavených pacientů se chystají nemocnice založené Zlínským krajem léčit nejtěžší případy onemocnění COVID-19. Vychází přitom z předpokladu, že v této takzvané rekonvalescentní plazmě jsou přítomny protilátky, které pomůžou jejímu příjemci se uzdravit. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, která bude od uzdravených pacientů plazmu odebírat a následně ji testovat na přítomnost protilátek, proto žádá veřejnost o pomoc a spolupráci.

Složení představenstev v nemocnicích kraje se mění, Lucii Štěpánkovou střídá Jozef Machek

1.6.2020
Ve vedení všech čtyř nemocnic Zlínského kraje dochází od dnešního dne ke změně. Z představenstev jednotlivých akciových společností, kterými nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži jsou, odchází Lucie Štěpánková. Jejich členkou byla od roku 2017. Tříčlenná představenstva všech čtyř nemocnic doplnil Jozef Machek, který v posledním roce pracoval na pozici náměstka ředitele Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a měl na starosti oblast investičního rozvoje, provozu a informačních technologií. Změnu ve vedení schválila Valná hromada Zlínského kraje před týdnem.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn