Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nemocnice Zlínského kraje znovu odkládají operace a obnovují covidová lůžka

17.12.2020
Necelý měsíc měly nemocnice Zlínského kraje možnost nabízet svým pacientům nové termíny pro plánované operace, které byly odloženy v souvislosti s pandemií koronaviru. V posledních dvou týdnech ale počty hospitalizovaných covid pozitivních pacientů opět rostou, nemocnice se musí připravit na další nápor a uvolnit lůžkovou kapacitu. Znovu je nutné pozastavit veškeré plánované výkony, nejpozději od začátku příštího týdne se zdravotníci budou znovu soustředit pouze na zajištění akutní péče a péče o pacienty s koronavirem.

Od čtvrtka 17. prosince omezuje zlínská nemocnice počet odběrů krve na 50 denně

16.12.2020
Od čtvrtka 17. prosince omezuje Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně počet odběrů na maximálně 50 denně. Důvodem pro omezení počtu je zhoršující epidemiologická situace související s onemocněním COVID-19. Vysoká koncentrace lidí v prostorách hematologicko-transfuzního oddělení znemožňuje potřebnou ochranu jak dárců krve, tak i zdravotníků, kteří odběry provádí.

Antigenní testování pro veřejnost startuje ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje už zítra

15.12.2020
Celostátní antigenní testování veřejnosti odstartuje ve středu 16. prosince 2020 také ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Na odběrová místa v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici přijdou první zájemci už v 7 hodin ráno, Vsetínská nemocnice se potom přidá v 11 hodin a Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ve 13 hodin. Všechny termíny na zítřejší den jsou už rozebrané a stejně tak i většina termínů do konce letošního roku. Nemocnice sice podle svých aktuálních možností přidávají další, ale i ty se velmi rychle plní. Antigenní testy mohou zájemci absolvovat zdarma vždy jednou za pět dní až do 15. ledna 2021, náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Počty pacientů znovu rostou, nemocnice v kraji raději zastavily rušení covidových stanic

11.12.2020
Počty covid pozitivních pacientů ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje v těchto dnech znovu mírně rostou. Za poslední týden jich na covidových stanicích přibyly bezmála čtyři desítky, aktuálně je na standardních lůžkách s kyslíkem hospitalizováno 217 pacientů a dalších 37 pacientů s koronavirem potřebuje intenzivní péči. Zlínský kraj se navíc znovu posouvá na přední pozice v počtu nových případů koronaviru. Nemocnice Zlínského kraje zastavily transformaci covidových lůžek zpět na necovidová a žádné další rušené covidových stanic v nejbližší době neplánují.

Možnost podstoupit antigenní test mají ode dneška v nemocnicích Zlínského kraje i samoplátci

9.12.2020
Nemocnice založené Zlínským krajem nabízí samoplátcům od dnešního dne, tedy od středy 9. prosince 2020 možnost podstoupit antigenní test. O ten je zájem nejčastěji z důvodu návštěvy blízkých v domovech seniorů a dalších sociálních zařízeních. Test je možné podstoupit na určených odběrových místech nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži. Vždy je ale nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém s výjimkou Uherskohradišťské nemocnice, kde se zájemci musí nahlásit předem telefonicky.

Nemocnice mají antigenní testy připraveny, učitelé se k nim mohou začít objednávat

3.12.2020
Se zahájením testování na onemocnění covid-19 pomocí takzvaných antigenních testů počítají od prvního prosincového pátku všechny čtyři nemocnice Zlínského kraje. V prvních dvou týdnech budou podle pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR testováni pouze učitelé, od 18. prosince pak i další zájemci z řad veřejnosti. Všechna odběrová místa nadále provádějí také PCR testy u lidí odeslaných k odběru praktickým lékařem nebo epidemiologem a také u samoplátců.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn