Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Ve zlínské porodnici čekali na prvního letošního novorozence až do odpoledne, je jím Jakub

1.1.2021
Prvním dítětem roku 2021 narozeným v nemocnicích Zlínského kraje je děvčátko Ela. Přišla na svět 2 hodiny a 5 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na prvního letošního novorozence čekali až do odpoledních hodin. Chlapec Jakub přišel na svět v 16 hodin a 5 minut, při porodu vážil 3800 gramů a narodil se mamince Miroslavě a tatínkovi Jakubovi Knotkovým z Otrokovic. V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5097 porodů, počet porodů tedy ve srovnání s rokem 2019 vzrostl o 47. Do statistik je ve zlínské nemocnici za rok 2020 zapsáno celkem 2160 porodů, tedy o 84 více než v přechozím roce. 
 

Opilých bylo méně, poranění pyrotechnikou jediné, Silvestr byl podle zdravotníků klidnější

1.1.2021
Zranění po pádu z koně, pokousané rty od psa či drobné popáleniny od pyrotechniky museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali asi o dvě desítky pacientů, o rok dříve ošetřili asi pět desítek lidí. Průběh letošních oslav příchodu nového roku tak zdravotníci hodnotí jako klidnější oproti rokům předešlým.

Do Zlína dorazila první dodávka vakcín proti covidu, nemocnice začnou očkovat své zdravotníky

30.12.2020
Do Zlína byla doručena první dodávka vakcíny proti covid-19. Převzali ji zaměstnanci lékárny Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Všech 975 dávek vakcíny ve 195 ampulích bylo uskladněno v mrazicím zařízení hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice, odkud bude v pondělí 4. ledna 2021 vakcína distribuována do dalších čtyř nemocnic ve Zlínském kraji a všechny nemocnice začnou ještě tentýž den s očkováním svých zdravotníků. 

Lékárna v budově 26 bude v posledním týdnu roku uzavřena, hlavní lékárna zůstává v provozu

27.12.2020
Lékárna v budově 26 v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně bude v posledním týdnu letošního roku uzavřena, zavřeno bude mít od 28. do 31. prosince 2020. Hlavní nemocniční lékárna v budově 14 bude pro veřejnost v provozu v běžném režimu.

Vedení zlínské nemocnice podepsalo se zástupci odborů kolektivní smlouvu na příští dva roky

22.12.2020
Kolektivní smlouvu včera v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně podepsali členové představenstva a zástupci všech čtyř odborových organizací. Oproti dosavadním zvyklostem je tento důležitý dokument platný pro příští dva roky. Všechny strany se shodly na způsobu navýšení mezd pro zdravotníky i nezdravotnické zaměstnance, na podmínkách odměňování přesčasové práce a také práce v rámci ústavních pohotovostních služeb. Kolektivní smlouva dále řeší nově zavedené příspěvky pro zaměstnance na penzijní připojištění a upravuje podmínky uzavírání kvalifikačních dohod a poskytování volna pro vzdělávání zaměstnanců.

Čtvrt tuny cukroví napekli v nemocnici, rozdali vitamíny a pro covidová oddělení i energii navíc

21.12.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zakoupila pro každého svého zaměstnance několik druhů vitamínů, další pozorností pro ně bylo vánoční cukroví, které pro všechny své kolegy napeklo Oddělení stravování. To také už řadu týdnů zajišťuje „energii navíc“ pro pracoviště, kde jsou hospitalizovaní pacienti s onemocněním covid-19.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn