Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Výsledek covid testů může pacientovi sdělit pouze jeho ošetřující lékař, který test doporučil

4.5.2020
Výsledky testů na COVID-19 Vám může sdělit jen lékař, který Vás na vyšetření odeslal, případně Váš registrující praktický lékař. Lékařům výsledky testů oznamuje laboratoř, která test provedla. Laboratoře smějí výsledek vydat pouze lékaři, který Vás na vyšetření odeslal. To, která laboratoř test provede, závisí na tom, kdo Vás na odběr odeslal a na kterém odběrovém místě Vám byl vzorek odebrán. Pokud neznáte výsledek svého testu, obracejte se na svého ošetřujícího nebo registrujícího lékaře. On jediný Vám jej může sdělit. Další informace můžete získat na telefonních číslech nemocnic, na jejichž odběrových místech jste odběr podstoupili. Jestliže u Vás byla sanitka, obracejte se na lékaře, který o odběru u Vás rozhodl.

Nárůst počtu operací se blíží, většina „transfúzek“ v kraji se na návrat k normálu připravuje

24.4.2020
Většina hematologicko transfúzních oddělení nemocnic založených Zlínským krajem se připravuje na očekávaný nárůst počtu operací v květnu, který bude spojený se zvýšenou spotřebu krve od dárců. Zároveň budou nadále zachovávat zvýšená bezpečnostní opatření, která chrání dárce i zdravotníky před možnou nákazou nemocí COVID-19.

Fotbalové kluby FC FASTAV a 1.FC Slovácko podpoří virtuálním derby nemocnice ve Zlíně a Hradišti

23.4.2020
Skvělý nápad a výjimečné gesto v těžké době. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice oceňují nápad regionálních fotbalových klubů FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko uspořádat virtuální charitativní derby. Uskuteční se v pátek 1. května v 18 hodin a výtěžek z on-line prodeje vstupenek bude rozdělen mezi jmenovaná zdravotnická zařízení. 

Pacienti se už mohou objednávat do ambulancí, nemocnice postupně obnovují plánovanou péči

22.4.2020
Už v tomto týdnu začaly nemocnice Zlínského kraje postupně obnovovat plánovanou péči, návrat k běžnému provozu ale zřejmě bude trvat ještě několik měsíců. Stále také zůstávají v platnosti některá opatření související s probíhající pandemií koronaviru. Lidé přicházející do nemocničních areálů musí i nadále procházet kontrolou na třídících místech, před nástupem k plánovaným operacím budou testováni na onemocnění covid-19. Nemocnice zároveň žádají pacienty, aby byli i nadále disciplinovaní a s neakutními zdravotními problémy zamířili do ambulancí až po předchozím telefonickém objednání na konkrétní datum a čas.

Úrazová ambulance začne v pondělí s plánovanými kontrolami, ovšem jen po telefonickém objednání

17.4.2020
Upozorňujeme pacienty, že od pondělí 20. 4. 2020 traumatologická (úrazová) ambulance Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně znovu provádí plánované kontroly, pacient se ovšem musí předem TELEFONICKY OBJEDNAT NA 577 552 377 NEBO 577 552 273, kde mu bude sděleno přesné datum a čas, ve který se má ke kontrole dostavit. BEZ PŘEDCHOZÍHO TELEFONICKÉHO OBJEDNÁNÍ NEBUDE PLÁNOVANÁ (NEAKUTNÍ) KONTROLA PROVEDENA. Děkujeme za pochopení a za to, že tyto pokyny respektujete a řídíte se jimi.

Nemocnice Zlínského kraje povolují přítomnost otce u porodu podle stanovených pravidel

16.4.2020
Maminky, které se chystají k porodu v některé z nemocnic Zlínského kraje, mají od dnešního dne znovu možnost sdílet tyto důležité chvíle se svým partnerem. Porodnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži tak reagují na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které přítomnost druhého rodiče u porodu povolilo. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru musí být ale zároveň dodrženy podmínky ochrany dalších rodiček, novorozenců a zdravotníků. Přítomnost otců u porodu zakázalo ministerstvo přibližně před měsícem.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn