Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nemocnice obhájila statut specializovaného centra pro léčbu pacientů s nemocemi srdce a cév

23.3.2021
Centrum vysoce specializované kardiovaskulární péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně obhájilo v akreditačním řízení Ministerstva zdravotnictví ČR svůj statut. Znamená to, že pacienti s onemocněním srdce a cév ze Zlínského kraje budou mít i v dalších pěti letech k dispozici špičkovou péči. Zlínské pracoviště je součástí sítě specializovaných center, kterých jsou v České republice dvě desítky. Odborníci se v nich zaměřují na nejmodernější postupy v diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění, k nimž patří například implantace kardiostimulátorů nebo zprůchodnění zúžených srdečních tepen.

Manželé, kterým je přes osmdesát let, očkování doporučují a chválí vstřícnost zdravotníků

19.3.2021
Paní Svatoslava Bravencová ze Zlína má 83 let, její manžel Miroslav dokonce o pět více. Když se dozvěděli o možnosti nechat se očkovat proti onemocnění covid-19, vůbec se nerozmýšleli. Před pár dny dostali v Krajské nemocnici Tomáše Bati už druhou dávku vakcíny a jsou tak před aktuálně nejobávanější chorobě současnosti chráněni.

Pro očkování je nutná registrace a rezervace termínu, nemocnice očkuje sedm dní v týdnu

11.3.2021
Při očkování proti onemocnění COVID-19 je třeba dodržet několik pravidel. Především je nutná registrace v centrálním systému a následná rezervace konkrétního termínu! Tato povinnost platí pro 80+, 70+, učitele i zdravotníky. Také rizikoví pacienti, které k očkování doporučí specialista či praktický lékař, musí mít platnou rezervaci na konkrétní termín.

Nemocnice ve Zlíně rozšiřuje od příštího týdne kapacity termínů pro objednání na antigenní testy

5.3.2021
Zvýšený zájem veřejnosti o antigenní testy na možnou přítomnost onemocnění covid-19 registruje v posledních dvou týdnech Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Z tohoto důvodu rozšiřuje od pondělí 8. března kapacity objednávkového systému. Zdravotníci v odběrovém stanu dosud provedli více než 1200 antigenních testů týdně, nově by to mohlo být až 1800 testů za týden. 

Nemocnice přebírá covidové pacienty z přetížených krajů, sama si podobnou situací prošla

27.2.2021
V posledních čtyřech týdnech se počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně drží zhruba na polovičních číslech ve srovnání s vrcholy pandemie, kterými zdravotnické zařízení procházelo v listopadu a v lednu. K dnešku zdravotníci na čtyřech covidových stanicích se standardními lůžky pečují o 77 pacientů, na vyčleněných intenzivních lůžkách pak o dalších 16 pacientů ve vážném stavu. Zlínská nemocnice se vedle péče o vlastní pacienty snaží pomáhat zdravotnickým zařízením v kraji i ve vzdálenějších regionech, které jsou aktuálně pandemií postiženy nejvíce. Sama podobnou situaci zažívala právě na podzim a na začátku letošního roku.

Představenstvo Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má ode dneška nové složení

26.2.2021
Tříčlenné představenstvo Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má od pátku 26. února 2021 nové složení. Předsedou představenstva se stal lékař Michal Filip, který v lednu uspěl se svým týmem ve výběrovém řízení. Ve funkci nahradil dosavadního předsedu Radomíra Maráčka, jemuž koncem února skončila smlouva a který už se do výběrového řízení vypsaného Zlínským krajem nepřihlásil. Spolu s novým předsedou přichází do čela zlínské nemocnice také ekonom Martin Déva a lékař Marcel Guřan. O změně ve vedení nemocnice rozhodla Valná hromada tvořená Radou Zlínského kraje už na konci ledna na základě výsledků výběrového řízení na manažerská místa ve všech čtyřech nemocnicích založených Zlínským krajem. Mění se také složení Dozorčí rady Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn