Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

V KNTB má kontaktní místo pacientská ombudsmanka

14.2.2012
Od 13. února 2012 je v KNTB kontaktní místo pacientské ombudsmanky, a to v  7. patře budovy ředitelství KNTB v místnosti č. 716.

Ve zlínské krajské nemocnici má kontaktní místo pacientská ombudsmanka

13.2.2012
Kontaktní místo pacientské ombudsmanky, kterou je místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková, bylo dnes oficiálně otevřeno ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Pacienti najdou kancelář v 7. patře budovy ředitelství KNTB (KHS). Úřední hodiny zde budou každé první pondělí v měsíci od 9 do 12 hodin a každou třetí středu od 10 do14 hodin.

KNTB nepoužívala závadný typ náhrady kyčelního kloubu

9.2.2012
Vedení KNTB ujišťuje, že žádnému pacientovi její lékaři neaplikovali kloubní náhradu kyčelního kloubu, tzv. ASR systém firmy DePuy, která vykazuje větší míru opotřebovanosti, než se předpokládalo.

Zlínská krajská nemocnice nepoužívala závadný typ náhrady kyčelního kloubu

9.2.2012
Ortopedické oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), se v posledních dnech setkává s četnými dotazy pacientů a pacientek, zda náhrada kyčelního kloubu, která jim byla v nemocnici voperována, je závadná. Ptají se v souvislosti s informacemi v médiích o tom, že určitý typ kloubní náhrady kyčelního kloubu, tzv. ASR systém firmy DePuy, vykazuje větší míru opotřebovanosti, než se předpokládalo. Vedení nemocnice ujišťuje, že uvedený typ endoprotézy nebyl v KNTB aplikován žádnému pacientovi.

KNTB jako první v ČR využívá bezdrátový přenos EKG z terénu na mobil kardiologa

7.2.2012
Lékaři kardiovaskulárního centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zahájili od letošního ledna jedinečnou formu spolupráce s kolegy ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK). Spočívá v bezdrátovém přenosu EKG pořízeném v terénu posádkou záchranky přímo na mobil intervenčních kardiologů. Ti tak mohou bez zbytečného odkladu svolat celý intervenční tým na zákrokový sál a být připraveni na příjezd nemocného s akutním infarktem. Tento způsob je první svého druhu v České republice.

Rekordní počet infarktů: v lednu zasahovali lékaři KNTB u 36 akutních infarktů

3.2.2012
Lékaři kardiovaskulárního centra ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), zasahovali v lednu letošního roku u rekordního počtu 36 akutních srdečních infarktů. To znamená řešených okamžitou intervencí na uzavřené koronární tepně do 12 hodin od vzniku infarktu. Uvedený počet o více než 30 % převyšuje běžný měsíční průměr. Pro srovnání – v lednu minulého roku se jednalo o 20 případů.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn