Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Plicní lékaři z celé Moravy si budou v Otrokovicích vyměňovat zkušenosti

10.4.2012
Téměř 100 lékařek a lékařů z celé Moravy se 13. a 14. dubna 2012 sejde v hotelu Atrium v Otrokovicích u Zlína na Moravském mezikrajském semináři pro plicní lékaře. Hovořit budou o vyšetřovacích metodách v pneumologii, seznámí účastníky se zajímavými kazuistikami – ojedinělými případy, se kterými se setkali ve své praxi.

Spustili jsme nové webové stránky

7.4.2012
Vítejte na nových webových stránkách Krajská nemocnice T. Bati, a. s..
Snažili jsme se pro Vás připravit web, který bude co nejpřehlednější, v moderním grafickém designu a s jasným obsahem.

Infekční oddělení KNTB dostalo čtyři LED televizory od účastníků Slovácké benefice

6.4.2012
Čtyři LED televizory v celkové částce 30.000 korun dostalo dnes infekční oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Dar účastníků Slovácké benefice převzali od organizátora benefice Jakuba Kováře primář infekčního oddělení Ivan Macek a předsedkyně představenstva KNTB Dana Barnášová.

Zlínské Baťově nemocnici je 85 let

4.4.2012
V dubnu před 85 lety byl položen základní kámen tehdejší Baťovy nemocnice, dnes Krajské nemocnice T. Bati, a. s., ve Zlíně. Iniciátorem k založení nemocnice byl podnikatel Tomáš Baťa, který na její výstavbu daroval jeden milion korun. Dne 9.4.1927 byly předloženy k užívání Stanovy Baťovy nemocnice, týž den položen základní kámen a už koncem roku 1927 byla otevřena vstupní budova a dva pavilony. První pacient byl do nemocnice přijat 21.11.1927.

Dobrovolnice zpříjemňují nemocným pobyt v nemocnici už rok

23.3.2012
V těchto dnech uplyne rok od zahájení projektu dobrovolnické činnosti v Centru klinické gerontologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Spočívá v návštěvách dobrovolnic u hospitalizovaných pacientů a pacientek, kterým pomáhají vyplnit čas v nelehkém období nemoci a hospitalizace. Dobrovolnice za „svými“ nemocnými přicházejí obvykle jednou týdně na jednu až dvě hodiny. Chodí s nimi na procházku, čtou jim z novin a knížek a hlavně si s nimi povídají a naslouchají jim nebo je jen drží za ruku a dělají společnost. Zástupci nemocnice dnes dobrovolnicím za jejich činnost poděkovali a předali jim malé dárky a květiny.

Islandský student medicíny oceňuje osobní přístup personálu KNTB

22.3.2012
Na šestitýdenní stáži v neurochirurgickém oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je Einar Teitur Björnsson z Islandu, šestadvacetiletý student 6. ročníku medicíny. Studuje všeobecné lékařství a v 6. ročníku si mohl vybrat, jakému oboru se po dobu tří měsíců bude věnovat více, o co má hlubší zájem. Einar se zajímá a zaměřuje právě na neurochirurgii.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn