Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Dárci krve mohou k odběru, pro transfúzní oddělení neplatí zákaz shromáždění nad 30 osob

13.3.2020
Hematologicko-transfúzní oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně reaguje na nařízení Vlády České republiky ze dne 12. března 2020, dle kterého platí zákaz shromáždění více než 30 osob. Toto nařízení se NEVZTAHUJE na činnost zařízení transfuzní služby. Podle odborníků je vzhledem k nárůstu počtu onemocnění novým koronavirem v České republice a v Evropě doporučena měsíční pauza v darování krve u dárců, kteří se vrátili z oblastí zasažených touto infekcí. Samozřejmě platí, že k odběru by měli přijít jen lidé, kteří se cítí dobře a jsou zdraví.

Zákaz se zpřísnil, nemocnice dostaly nařízení zakázat návštěvy porodnic a dětských oddělení

12.3.2020
Návštěvy v porodnicích, na novorozeneckých a dětských odděleních jsou od včerejšího odpoledne zakázány rovněž ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Opaření se týká i doprovodu žen, které přicházejí k porodu. Nemocnice, které návštěvy ve svých areálech zakázaly už dříve, dostaly včera nařízení z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, aby původní zákazy ještě zpřísnily. Podle krajských hygieniků se jedná o mimořádné opatření související s nárůstem počtu onemocnění novým koronavirem v České republice.

Charitativní koncert podpořil onkologické centrum nemocnice částkou přesahující 65 tisíc korun

11.3.2020
Projekt Pomáháme onkologii nově podpořil činnost Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně částkou 65 264 korun. Šlo o výtěžek druhého ročníku charitativního koncertu s názvem "I hudba může pomoci“, který se uskutečnil ve 14I15 Baťově institutu ve Zlíně. Šek s vybranou částkou převzala Bohunka Vojtová, vrchní sestra onkologického centra, z rukou Marka Šikuly, zástupce pořádajícího projektu. 

Nemocnice Zlínského kraje ve svých areálech ruší nejbližší připravované akce pro veřejnost

11.3.2020
Preventivní, vzdělávací a náborové akce pro veřejnost, které chtěly nemocnice Zlínského kraje pořádat v nejbližší době ve svých areálech, se konat nebudou. Zdravotnická zařízení je odkládají nebo ruší v souvislosti s aktuálním výskytem onemocnění novým koronavirem v České republice. Vláda už od včerejšího večera zakázala všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Nemocnice odvolaly i akce pro méně lidí, cílem je chránit pacienty a zdravotníky a neohrožovat je případným zavlečením infekce do areálů zdravotnických zařízení.

Máte u nás plánované vyšetření po návratu z ciziny? Raději se prosím přeobjednejte

10.3.2020
Vážení pacienti, pokud jste se vrátili ze zahraničí, především z Itálie, Francie, Německa, Rakouska a dalších zemí s výskytem koronaviru, a máte v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně termín plánovaného vyšetření do 14 dní po návratu, kontaktujte, prosím, telefonicky toto příslušné pracoviště, kde jste objednáni, a zde Vám sdělí další postup, případně Vás přeobjednají na jiný termín. V žádném případě bez telefonické dohody tato pracoviště nenavštěvujte!

Nemocnice zavádějí společná opatření, připravují se na riziko výskytu koronaviru

6.3.2020
Nemocnice Zlínského kraje začínají zavádět opatření, kterými se připravují na případný nárůst počtu lidí, u nichž by se mohly vyskytnou příznaky onemocnění novým koronavirem. Ve všech čtyřech nemocnicích platí plošný zákaz návštěv. Už o nadcházejícím víkendu zajistí všechny nemocnice zdravotnickou službu, která bude provádět odběry v domácnostech. Stále ale platí pokyn hygieniků, aby lidé s možným rizikem přenosu infekčního onemocnění nechodili do nemocnic, zůstali doma a kontaktovali linku 112. Nemocnice také sledují návrat svých zaměstnanců z dovolených a řeší jejich případné setrvání v domácí karanténě.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn