Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

V krajské nemocnici ošetřili o prázdninách téměř 8000 úrazů, přibývá úrazů opilců

29.9.2011
Za letošní červenec a srpen ošetřili lékaři traumatologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), celkem 7927 úrazů. Z toho úrazů u dětí bylo 1073.

KNTB nabízí ubytování pro příbuzné pacientů

22.9.2011
Od poloviny září 2011nabízí KNTB rodinným příslušníkům pacientů, kteří jsou v nemocnici hospitalizováni, možnost ubytování ve svobodárnách KNTB na třídě Tomáše Bati ve Zlíně.

Ve zlínské nemocnici bylo hospitalizováno už 13 pacientů s klíšťovou encefalitidou

8.9.2011
Za letošních osm měsíců muselo být ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), hospitalizováno už 13 pacientů s potvrzenou klíšťovou encefalitidou. Z nich 11 skončilo v infekčním oddělení a po jednom v dětském a neurologickém oddělení. 

Krajská nemocnice zprovozní nové pracoviště dlouhodobé intenzivní péče

30.8.2011
Pracoviště dlouhodobé intenzivní péče (DIP) zprovozní od letošního září Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Stane se součástí anesteziologicko-resuscitačního oddělení a vyhrazeny má zatím prostory v 17. pavilonu nemocnice. Pacientům bude k dispozici zpočátku sedm lůžek, později jich bude 10. 

Lékaři v KNTB poprvé nahradili nefunkční třmínek v uchu novým materiálem NITINOL

26.8.2011
Středoušní implantát z nového materiálu NITINOL k nahrazení nefunkčního třmínku v uchu poprvé použili lékaři ušního-nosního-krčního (ORL) oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. S použitím protézky nové generace operovali v minulých týdnech čtyři pacientky s otosklerózou, která způsobuje nedoslýchavost. Po ORL klinice 1. LF UK Fakultní nemocnice v pražském Motole jsou tak druhým pracovištěm v ČR, na kterém byla tato novinka zkoušena.

KNTB je zapojena do transplantačního programu, ročně nabídne až tři dárce orgánů

16.8.2011
Zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je už desítky let zapojena do transplantačního programu. Spolupracuje s transplantačním oddělením Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně, kterému ročně posílá dva až tři dárce orgánů. Tedy pacienty, kteří mají nevratnou ztrátu funkce celého mozku.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn