Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Vedení zlínské nemocnice podepsalo se zástupci odborů kolektivní smlouvu na příští dva roky

22.12.2020
Kolektivní smlouvu včera v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně podepsali členové představenstva a zástupci všech čtyř odborových organizací. Oproti dosavadním zvyklostem je tento důležitý dokument platný pro příští dva roky. Všechny strany se shodly na způsobu navýšení mezd pro zdravotníky i nezdravotnické zaměstnance, na podmínkách odměňování přesčasové práce a také práce v rámci ústavních pohotovostních služeb. Kolektivní smlouva dále řeší nově zavedené příspěvky pro zaměstnance na penzijní připojištění a upravuje podmínky uzavírání kvalifikačních dohod a poskytování volna pro vzdělávání zaměstnanců.

Čtvrt tuny cukroví napekli v nemocnici, rozdali vitamíny a pro covidová oddělení i energii navíc

21.12.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zakoupila pro každého svého zaměstnance několik druhů vitamínů, další pozorností pro ně bylo vánoční cukroví, které pro všechny své kolegy napeklo Oddělení stravování. To také už řadu týdnů zajišťuje „energii navíc“ pro pracoviště, kde jsou hospitalizovaní pacienti s onemocněním covid-19.

Nemocnice Zlínského kraje znovu odkládají operace a obnovují covidová lůžka

17.12.2020
Necelý měsíc měly nemocnice Zlínského kraje možnost nabízet svým pacientům nové termíny pro plánované operace, které byly odloženy v souvislosti s pandemií koronaviru. V posledních dvou týdnech ale počty hospitalizovaných covid pozitivních pacientů opět rostou, nemocnice se musí připravit na další nápor a uvolnit lůžkovou kapacitu. Znovu je nutné pozastavit veškeré plánované výkony, nejpozději od začátku příštího týdne se zdravotníci budou znovu soustředit pouze na zajištění akutní péče a péče o pacienty s koronavirem.

Od čtvrtka 17. prosince omezuje zlínská nemocnice počet odběrů krve na 50 denně

16.12.2020
Od čtvrtka 17. prosince omezuje Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně počet odběrů na maximálně 50 denně. Důvodem pro omezení počtu je zhoršující epidemiologická situace související s onemocněním COVID-19. Vysoká koncentrace lidí v prostorách hematologicko-transfuzního oddělení znemožňuje potřebnou ochranu jak dárců krve, tak i zdravotníků, kteří odběry provádí.

Antigenní testování pro veřejnost startuje ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje už zítra

15.12.2020
Celostátní antigenní testování veřejnosti odstartuje ve středu 16. prosince 2020 také ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Na odběrová místa v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici přijdou první zájemci už v 7 hodin ráno, Vsetínská nemocnice se potom přidá v 11 hodin a Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ve 13 hodin. Všechny termíny na zítřejší den jsou už rozebrané a stejně tak i většina termínů do konce letošního roku. Nemocnice sice podle svých aktuálních možností přidávají další, ale i ty se velmi rychle plní. Antigenní testy mohou zájemci absolvovat zdarma vždy jednou za pět dní až do 15. ledna 2021, náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Počty pacientů znovu rostou, nemocnice v kraji raději zastavily rušení covidových stanic

11.12.2020
Počty covid pozitivních pacientů ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje v těchto dnech znovu mírně rostou. Za poslední týden jich na covidových stanicích přibyly bezmála čtyři desítky, aktuálně je na standardních lůžkách s kyslíkem hospitalizováno 217 pacientů a dalších 37 pacientů s koronavirem potřebuje intenzivní péči. Zlínský kraj se navíc znovu posouvá na přední pozice v počtu nových případů koronaviru. Nemocnice Zlínského kraje zastavily transformaci covidových lůžek zpět na necovidová a žádné další rušené covidových stanic v nejbližší době neplánují.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn