Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

O víkendu bude omezen vjezd do zlínské krajské nemocnice

1.11.2012
Zlín – O víkendu 3. a 4. listopadu 2012 bude omezen vjezd do zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), a to z důvodu překopu vozovky od 9. k 21. pavilonu. Výkopové práce souvisejí s výstavbou horkovodů v KNTB. Vjezd přes hlavní vrátnici a vjezd přes závorový systém u 21. pavilonu bude umožněn pouze k zaparkování vozidel u 21. pavilonu.

Krev s Korunkou Luhačovice darovaly desítky lidí, přibyli i noví dárci kostní dřeně

31.10.2012
Desítky lidí dnes přišly darovat krev do transfuzního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) v rámci akce Daruj krev s Korunkou Luhačovice. Někteří z nich se rozhodli stát se i dárci kostní dřeně. Akci letos už podruhé pořádalo občanské sdružení Korunka Luhačovice, jehož ředitelka Veronika Záhorská přivedla k odběrům také hráče hokejového klubu PSG Zlín a hasiče Zlínského kraje. Přijela také patronka sdružení zpěvačka Bára Basiková.

Lékaři KNTB jako jediní v kraji vyšetřují tenké střevo pomocí kapslové enteroskopie

30.10.2012
Od letošního října začali gastroenterologové interní kliniky zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), vyšetřovat tenké střevo pomocí tzv. kapslové enteroskopie. Zlínští lékaři kapsli používají jako jediní v kraji, vyšetření se jinak provádí pouze ve fakultních nemocnicích. Ke kapslové enteroskopii přistupují v případě, když jiné způsoby vyšetření zažívacího traktu včetně endoskopie nezjistí příčinu potíží. Touto metodou už vyšetřili tři pacienty.

KNTB má unikátní systém k včasnému odhalení nádorových onemocnění hlavy a krku

25.10.2012
Novou unikátní endoskopickou sestavu k včasnému odhalení zhoubných nádorů hlavy a krku má od letošního října oddělení ORL (ušní, nosní, krční) ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Umožňuje zobrazit sliznice pomocí NBI (Narrow-Band Imaging), zachytit již velmi drobné slizniční odchylky, pomáhá přesněji určit rozsah postižení a zpřesní také odběr bioptických vzorků z podezřelých tkání. NBI endoskopie byla dosud dostupná pouze na klinických pracovištích v Praze a Hradci Králové. Systém pořízený do KNTB navíc jako zatím jediný v ČR využívá v oblasti hlavy a krku k zobrazení tkání flexibilní endoskop s HD rozlišením, což diagnostiku dále výrazně zpřesňuje. Přístroj za 2,4 milionu Kč pořídila KNTB z vlastních zdrojů.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn