Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínská krajská nemocnice nepoužívala závadný typ náhrady kyčelního kloubu

9.2.2012
Ortopedické oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), se v posledních dnech setkává s četnými dotazy pacientů a pacientek, zda náhrada kyčelního kloubu, která jim byla v nemocnici voperována, je závadná. Ptají se v souvislosti s informacemi v médiích o tom, že určitý typ kloubní náhrady kyčelního kloubu, tzv. ASR systém firmy DePuy, vykazuje větší míru opotřebovanosti, než se předpokládalo. Vedení nemocnice ujišťuje, že uvedený typ endoprotézy nebyl v KNTB aplikován žádnému pacientovi.

KNTB jako první v ČR využívá bezdrátový přenos EKG z terénu na mobil kardiologa

7.2.2012
Lékaři kardiovaskulárního centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zahájili od letošního ledna jedinečnou formu spolupráce s kolegy ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK). Spočívá v bezdrátovém přenosu EKG pořízeném v terénu posádkou záchranky přímo na mobil intervenčních kardiologů. Ti tak mohou bez zbytečného odkladu svolat celý intervenční tým na zákrokový sál a být připraveni na příjezd nemocného s akutním infarktem. Tento způsob je první svého druhu v České republice.

Rekordní počet infarktů: v lednu zasahovali lékaři KNTB u 36 akutních infarktů

3.2.2012
Lékaři kardiovaskulárního centra ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), zasahovali v lednu letošního roku u rekordního počtu 36 akutních srdečních infarktů. To znamená řešených okamžitou intervencí na uzavřené koronární tepně do 12 hodin od vzniku infarktu. Uvedený počet o více než 30 % převyšuje běžný měsíční průměr. Pro srovnání – v lednu minulého roku se jednalo o 20 případů.

Zlínská krajská nemocnice obhájila statut Kardiovaskulárního centra pro dospělé

2.2.2012
Zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), obhájila statut Kardiovaskulárního centra pro dospělé. Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR, jež obdržela na konci letošního ledna, zároveň platnost statutu prodlužuje pro následující tříleté období, a to do 31.12.2014. Kardiovaskulární centrum pro dospělé (KVC) bylo ustaveno v lednu 2010 a dostalo osvědčení na dva roky.

Anežku, první letošní zlínské miminko, dnes navštívil primátor Zlína

4.1.2012
Anežka Poláchová přišla na svět v Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), sice až 2.1.2012 v 01.58, přesto se stala letošním prvním  narozeným dítětem města Zlína.

Soničku, letošní první dítě narozené v KNTB, přivítal dnes ředitel nemocnice

2.1.2012
Plyšového medvěda a 3000 korun dostala dnes Sonička Minaříková, která se letos narodila jako první dítě ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Dárky jí přinesli ředitel nemocnice Bohuslav Škubal a předsedkyně představenstva Dana Barnášová.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn