Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Prvenství v ČR: v KNTB operovali nádor v mozku s pomocí technologie SonoWand

18.1.2013
Jako první v ČR operovali neurochirurgové zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), nádor v mozku s využitím multimodální technologie přístroje SonoWand Invite, který propojuje předoperační navigaci s peroperačním ultrazvukovým zobrazením. S prvními dvěma operacemi v úterý 15. ledna jim pomohl tvůrce systému norský fyzik Atle Kleven. Přístroj za 6,8 mil. korun koupila KNTB z vlastních zdrojů a její neurochirurgové ho získali jako první v ČR. Technologie SonoWand vhodně doplňuje a rozšiřuje péči o onkologické pacienty v rámci Onkologického centra KNTB.

Ve spánkové laboratoři KNTB zjistí příčiny poruch spánku, vyšetřením prošlo 1502 lidí

9.1.2013
Od dubna 2005 se lékaři ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), zabývají diagnostikou a léčbou poruch spánku, a to ve spánkové laboratoři, která je součástí plicního oddělení. Dosud zde vyšetřili 1502 lidí. Používají jednoduché polygrafické vyšetření i složitější polysomnografické. V prvním případě má pacient jen nosní brýle měřící průtok vzduchu nosem, oxymetr měřící tepovou frekvenci a okysličení krve kyslíkem a hrudní a břišní pás. Druhý způsob zahrnuje navíc vyšetření mozku a končetin. Nejčastěji lékaři diagnostikují a léčí pacienty se syndromem obstrukční spánkové apnoe. 

Prvního občánka Zlína dnes v KNTB přivítal primátor města

3.1.2013
Prvním dítětem Zlína, které se letos narodilo ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), je Kristián Ševčík. Dnes ho v porodnici navštívil primátor Zlína Miroslav Adámek. Přinesl mu hračky a mamince Renatě Štáblové kytici a finanční dar.

Kristián přišel na svět 2. ledna 2013 v 8.56 hodin, vážil 2590 gramů a měřil 47 centimetrů. Radost z něho má nejen maminka Renata, ale také tatínek Tomáš Ševčík.

Dvojčátka narozená jako první letošní děti v KNTB dostala plyšáky

2.1.2013
Plyšové hračky dnes předal ředitel zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) Bohuslav Škubal mamince dvojčátek Dominiky a Gabriely Ryboňových, která se ve zdejší porodnici narodila jako první děti roku 2013. Jednatřicetiletá maminka Gabriela Kozáková ze Stříteže nad Bečvou dostala velkou kytici.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn