Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Lékaři KNTB jako jediní v kraji vyšetřují tenké střevo pomocí kapslové enteroskopie

30.10.2012
Od letošního října začali gastroenterologové interní kliniky zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), vyšetřovat tenké střevo pomocí tzv. kapslové enteroskopie. Zlínští lékaři kapsli používají jako jediní v kraji, vyšetření se jinak provádí pouze ve fakultních nemocnicích. Ke kapslové enteroskopii přistupují v případě, když jiné způsoby vyšetření zažívacího traktu včetně endoskopie nezjistí příčinu potíží. Touto metodou už vyšetřili tři pacienty.

KNTB má unikátní systém k včasnému odhalení nádorových onemocnění hlavy a krku

25.10.2012
Novou unikátní endoskopickou sestavu k včasnému odhalení zhoubných nádorů hlavy a krku má od letošního října oddělení ORL (ušní, nosní, krční) ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Umožňuje zobrazit sliznice pomocí NBI (Narrow-Band Imaging), zachytit již velmi drobné slizniční odchylky, pomáhá přesněji určit rozsah postižení a zpřesní také odběr bioptických vzorků z podezřelých tkání. NBI endoskopie byla dosud dostupná pouze na klinických pracovištích v Praze a Hradci Králové. Systém pořízený do KNTB navíc jako zatím jediný v ČR využívá v oblasti hlavy a krku k zobrazení tkání flexibilní endoskop s HD rozlišením, což diagnostiku dále výrazně zpřesňuje. Přístroj za 2,4 milionu Kč pořídila KNTB z vlastních zdrojů.

Nemocným dětem v KNTB četl pohádku primátor i spisovatel

16.10.2012
Pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících dnes předčítal nemocným dětem ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), primátor Zlína Miroslav Adámek a zlínský spisovatel Antonín Bajaja. Zahájili tak projekt Čteme dětem v nemocnici. Ode dneška se mohou pacienti hospitalizovaní v dětském oddělení KNTB těšit na pravidelné čtení, a to každé úterý a čtvrtek vždy od 13 hodin.

Iktové centrum KNTB má nové přístroje, které zlepší péči o nemocné

10.10.2012
Nové přístroje a technické vybavení má Iktové centrum zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Pořízeno bylo v rámci projektu „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“, jehož realizace začala letos v lednu. Cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření poskytované zdravotní péče pro pacienty s cévními chorobami mozku. Celkové náklady na projekt převyšují 20 milionů korun. Dotaci 85 % získá KNTB z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj, zbytek uhradí Zlínský kraj ze svého rozpočtu. Navíc KNTB z vlastních zdrojů zajistila nové přístrojové rampy ve dvou pokojích JIP a opravu elektroinstalace. Dnes bylo nové vybavení za účasti hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka uvedeno do provozu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn