Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Během silvestrovské noci ošetřili zdravotníci přes padesát pacientů, mezi nimi i opilé či popálené děti

1.1.2020
Zranění po pádu v opilosti, otravy alkoholem u dětí, popáleniny od pyrotechniky, ale například i amputovaný článek prstu museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Jen od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali o více než padesátku pacientů, zdravotníci i přesto hodnotí průběh letošních oslav příchodu nového roku jako standardní nebo i klidnější oproti rokům předešlým.

Prvním letošním dítětem Zlínského kraje je chlapeček Jakub narozený ve zlínské nemocnici

1.1.2020
První dítě roku 2020 ve Zlínském kraji si letos pospíšilo a narodilo se už 11 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Je jím chlapeček Jakub, který při porodu vážil 4160 gramů, jeho maminka Kateřina Hnaníčková je z Valašských Klobouk.

Pacientům, kteří museli přes svátky zůstat v nemocnici, zpříjemnily Vánoce dárky i koledy

27.12.2019
Pacientům, kteří museli během Vánoc zůstat na léčení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, udělaly i letos radost dárky od jednotlivců, škol i organizací. V rámci dobrovolnické akce s názvem Dobrý skutek se jich sešlo rovných 450.

Léky si v nemocnicích lze vyzvednout i o svátcích, ve Zlíně se stěhuje pohotovost pro dospělé

21.12.2019
Lékařská pohotovostní služba je ve všech nemocnicích Zlínského kraje i přes nadcházející vánoční svátky a na Nový rok zajištěna standardně jako o jiných svátcích a víkendových dnech. Výjimkou je stomatologická pohotovost ve Zlíně, která ve dnech 22., 24. 26. a 28. prosince a na Nový rok nebude v provozu. Své léky si pacienti budou moci vyzvednou i během nadcházejících dnů. Ve všech svátečních a víkendových dnech bude v pohotovostním provozu jak lékárna v budově 14 u hlavního vjezdu do nemocnice ve Zlíně, tak i lékárna v Uherskohradišťské nemocnici. V další sváteční a víkendové dny pak ve Zlíně i Uherském Hradišti bude léky možné vyzvednout vždy od 8 do 20 hodin, ve Vsetíně pouze na Boží hod, na Štěpána a na Nový rok od 8 do 14 hodin.

V případě celkové rekonstrukce „Baťovky“ bychom léčili jako v polní nemocnicí

20.12.2019
Padlo zásadní a pozitivní rozhodnutí pro naši budoucnost. Tak vnímá vedení a zaměstnanci Krajské nemocnice T. Bati rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o postavení nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. „Jsem rád, že doba nejistoty skončila. Aby se krajské zdravotnictví mohlo rozvíjet, musíme vědět, jaké s ní má Zlínský kraj, který je jejím zakladatelem, záměry. Rozhodnutí o stavbě nové nemocnice vítáme,“ reagoval na rozhodnutí krajského zastupitelstva Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice.

Nemocnice ve Zlíně a Vsetíně získaly akreditaci, pacientům poskytují kvalitní a bezpečnou péči

18.12.2019
Další dvě nemocnice Zlínského kraje prošly v posledních týdnech náročným auditem Spojené akreditační komise (SAK) a získaly certifikát, který je pro pacienty důležitým signálem, že jim v těchto zařízeních bude poskytnuta kvalitní a bezpečná zdravotní péče. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně absolvovala akreditační šetření vůbec poprvé, Vsetínská nemocnice byla držitelem certifikátu už v minulosti, jeho platnost však po třech letech vypršela. Nyní jsou obě zdravotnická zařízení úspěšně akreditovaná a přidala se tak k Uherskohradišťské nemocnici, která akreditaci SAK získala před třemi lety a letos na jaře ji rovněž úspěšně obhájila.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn