Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

O víkendu bude v kraji možné postoupit PCR test bez objednání pouze ve zlínské nemocnici

18.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně umožní zájemcům podstoupit i o víkendu laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Přijet mohou bez objednání do odběrového stanu, který se nachází na parkovišti u budovy Záchranné zdravotnické služby Zlínského kraje, a to v čase od 7.00 do 15.30 hodin. K doběru mohou zamířit jak lidé odeslaní lékařem, tak i samoplátci.

Počty odběrů na covid rostou, zlínská nemocnice přidala další místo, vzorky odeberou přímo z auta

14.9.2020
Od konce srpna vzrostly počty lidí, kteří se obracejí na Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, aby se nechali otestovat na onemocnění Covid-19. Denně tak zdravotníci v tamní COVID ambulanci provedou 150 až 200 odběrů vzorků, což je dvojnásobek oproti období na konci letních prázdnin. Rostou přitom spíše počty lidí, které na testy posílají praktičtí lékaři a epidemiologové, samoplátců ubylo a přichází jich kolem deseti za den. Aby nemocnice nápor zájemců o testy lépe zvládala, otevírá od dnešního dne druhé odběrové místo, kam je možné zamířit i bez objednání a vzorky jsou odebírány systémem drive thru přímo přes okénko automobilu.

Kapka naděje podpořila zlínskou nemocnici darem za více než čtvrt milionu korun

9.9.2020
Tradiční návštěvu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nevynechala Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, ani během letošního Zlín Film Festivalu. Přestože pandemie koronaviru ovlivnila konání jubilejního 60. ročníku festivalu, prezidentka fondu přijela osobně předat dar dětskému oddělení a zároveň rozdala i dárečky jeho malým pacientům. Nemocnice získala díky podpoře nadačního fondu fototerapeutickou lampu, která se používá k léčbě novorozenecké žloutenky. Dále Kapka naděje v letošní nelehké covidové situaci vybavila nemocnici respiračními rouškami. Celkem její podpora pro zlínskou nemocnici v roce 2020 překročila částku 267 tisíc korun.

Zoo Zlín, Zlínský kraj a Centrála cestovního ruchu VM připravili poděkování pro zdravotníky

8.9.2020
Zvýhodněné vstupné do Zoo Zlín - i touto formou poděkoval Zlínský kraj ve spolupráci s krajskou Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy zdravotníkům v nemocnicích, které založil, za nasazení a obětavost během první vlny pandemie koronaviru. Vouchery mohou využít jak zaměstnanci, tak i jejich rodinní příslušníci.

101 kilometrů v Beskydech zvládla zlínská lékařka Adéla Maňáková bez krize a vyhrála

4.9.2020
V sobotu 101 kilometrů běhu a chůze v rámci extrémního závodu Beskydská sedmička, v neděli 40 kilometrů na kole na „vyšlapání“ únavy. Takový víkend má za sebou Adéla Maňáková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. A šlo o víkend mimořádně úspěšný. Společně s parťačkou Veronikou Vavrušovou dokázala Beskydskou sedmičku vyhrát v kategorii žen do 35 let, a zároveň obsadit celkově čtvrté místo mezi ženskými dvojicemi. A to s časem 18 hodin 41 minut a 45 vteřin.

Odběrové místo v krajské nemocnici slouží také samoplátcům a nabízí objednání on-line

1.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zavedla pro samoplátce možnost podstoupit PCR test na možné nakažení onemocněním COVID-19. Tímto rozhodnutím vychází vstříc zájemcům, kteří potřebují znát svůj zdravotní stav například kvůli cestě na dovolenou do zahraničí. Testování je možné absolvovat v COVID AMBULANCI, která se nachází v prostorách 20. pavilonu. Objednat se na konkrétní datum a čas je nyní možné on-line na stránce mo.bnzlin.cz.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn