Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Přijďte darovat krev, od února můžete i odpoledne

28.1.2013
Krev je v medicíně nezastupitelná, proto v KNTB vítáme každého dobrovolného dárce, který je ochotný pomoci svou krví druhým. Odběrové dny v hematologicko-transfuzním oddělení (HTO) jsou pondělí, středa, čtvrtek a pátek od 6.00 do 9.00 hodin.

Nově od 1. 2. 2013 můžete krev darovat také v úterky od 14.00 do 17.00 hodin.

Prvenství v ČR: v KNTB operovali nádor v mozku s pomocí technologie SonoWand

18.1.2013
Jako první v ČR operovali neurochirurgové zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), nádor v mozku s využitím multimodální technologie přístroje SonoWand Invite, který propojuje předoperační navigaci s peroperačním ultrazvukovým zobrazením. S prvními dvěma operacemi v úterý 15. ledna jim pomohl tvůrce systému norský fyzik Atle Kleven. Přístroj za 6,8 mil. korun koupila KNTB z vlastních zdrojů a její neurochirurgové ho získali jako první v ČR. Technologie SonoWand vhodně doplňuje a rozšiřuje péči o onkologické pacienty v rámci Onkologického centra KNTB.

Ve spánkové laboratoři KNTB zjistí příčiny poruch spánku, vyšetřením prošlo 1502 lidí

9.1.2013
Od dubna 2005 se lékaři ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), zabývají diagnostikou a léčbou poruch spánku, a to ve spánkové laboratoři, která je součástí plicního oddělení. Dosud zde vyšetřili 1502 lidí. Používají jednoduché polygrafické vyšetření i složitější polysomnografické. V prvním případě má pacient jen nosní brýle měřící průtok vzduchu nosem, oxymetr měřící tepovou frekvenci a okysličení krve kyslíkem a hrudní a břišní pás. Druhý způsob zahrnuje navíc vyšetření mozku a končetin. Nejčastěji lékaři diagnostikují a léčí pacienty se syndromem obstrukční spánkové apnoe. 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn