Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Tématy Zlínského geriatrického dne budou např. diabetes, nutrice nebo demence

2.9.2013
Zhruba 200 účastníků z České a Slovenské republiky se sejde na letošním XVIII. Zlínském geriatrickém dni, který se uskuteční v pátek 6. září 2013 v Academia centru Univerzity T. Bati ve Zlíně. Tématy setkání jsou Diabetes, Nutrice, Demence, Antikoagulační léčba (podávání léků na zpomalení fyziologického krevního srážení), Akutní koronární syndrom, Cévní onemocnění v chirurgii a GIT onemocnění (onemocnění zažívacího traktu).

Od září zahajuje v KNTB provoz anesteziologická ambulance

29.8.2013
Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), zahajuje od září provoz anesteziologické ambulance. Zajišťovat bude předanestetické vyšetření, které je součástí komplexní anesteziologické péče. Ambulance je umístěna ve 3. etáži budovy chirurgie a ordinační doba v ní bude pondělí až pátek od 7.30 do 14.00.

Ze Slovácké benefice dostalo dětské oddělení 100.000 Kč, infekční zase televizory

20.8.2013
Dary od účastníků loňského třetího ročníku Slovácké benefice získala dvě oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Primářka dětského oddělení Lucie Svitálková převzala pro své oddělení 100.000 korun a primář infekčního oddělení Ivan Macek šest LED televizorů. Za účasti náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase a náměstka pro léčebnou péči KNTB Jozefa Macko dary dnes oficiálně předal organizátor Slovácké benefice Jakub Kovář.

Zrušení nadstandardů

6.8.2013
Dne 5. 8. 2013 byl ve Sbírce zákonů uveřejněn nález Ústavního soudu ČR, na základě kterého byla ze zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a příslušné vyhlášky vypuštěna ustanovení o tzv. nadstandardech. Po uveřejnění tohoto nálezu ve Sbírce zákonů se Krajská nemocnice T. Bati, a. s., připojuje k převažujícímu právnímu výkladu podanému mimo jiné i legislativním náměstkem MZ ČR, dle něhož nejsou od 5. 8. 2013 tzv. nadstandardy přípustné.

Ochrana pacientů před vedry: Zatáhnout žaluzie, hodně pít, mokré plachty do oken

2.8.2013
Současná dlouhotrvající vedra se nepříjemně dotýkají také pacientů ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). V rámci možností se jim snaží personál nemocnice pobyt v lůžkových odděleních co nejvíce zpříjemnit. Samozřejmostí je u všech sledování dodržování pitného režimu. Mnozí si umějí dostatečné množství tekutin pohlídat sami, ostatní zdravotníci nemocným připomínají, aby pili vodu nebo čaj, který je v pokojích vždy k dispozici.

Zlínskou krajskou nemocnici navštívil ukrajinský velvyslanec

23.7.2013
Ukrajinský velvyslanec v ČR J. E. Borys Zaichuk s delegací Žytomyrské oblasti navštívil dnes Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Přivítal je ředitel KNTB Pavel Calábek a hosty provedl moderně vybaveným kardiocentrem.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn