Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínští hokejisté přišli do KNTB podpořit dárcovství kostní dřeně

13.11.2013
Zlín – Podpořit dárcovství kostní dřeně přišli dnes do hematologicko-transfuzního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), hokejisté PSG Zlín. Vzorek krve do Českého národního registru dárců kostní dřeně darovalo 17 hráčů. Akci zorganizovalo občanské sdružení Korunka Luhačovice.

Za rok a půl řešila pacientská ombudsmanka v KNTB problémy desítek lidí

13.11.2013
Od loňského února má v prostorách zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), kontaktní místo pacientská ombudsmanka Alena Gajdůšková, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. Za rok a půl navštívily její kancelář v nemocnici desítky lidí, s kterými ona nebo její spolupracovník řešili jejich problémy. Všeobecně podle ní pacienty hodně trápí pochybnosti o odbornosti postupu při léčbě.

Urogynekologové operovali v přímém přenosu s využitím novinky – 3D laparoskopie

4.11.2013
Letošní novinkou v oboru urogynekologie je zavádění 3D laparoskopie do operativy, kdy při výkonu s využitím zcela nového 3D laparoskopu lékaři operují s brýlemi. Dvě takové operace předvedli čeští operatéři svým více než 250 kolegům na 5. ročníku mezinárodní konference State of the Art v urogynekologii a rekonstrukční pánevní chirurgii ve dnech 1. a 2. listopadu ve Zlíně. Operace sledovali účastníci v přímém přenosu přenášeném z operačních sálů gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), do zlínského Kongresového centra.

V plicním oddělení znovu očkují děti proti tuberkulóze

19.9.2013
Ministerstvo zdravotnictví ČR, obor farmacie, souhlasí se specifickým léčebným programem s využitím neregistrovaného humánního léčivého přípravku Tuberculín. Tento souhlas je platný do 30. 9. 2015.
Dnešním dnem tedy můžeme opět používat Tuberculín a provádět tak tuberkulínovou zkoušku – MXII.
Můžeme tedy i znovu začít očkovat rizikové děti proti tuberkulóze.

Kardiologové v KNTB při zákroku na koronární tepně poprvé použili vstřebatelný stent

11.9.2013
Lékaři kardiovaskulárního centra zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), dnes při intervenčním zákroku na koronární tepně poprvé použili tzv. vstřebatelný stent. V české republice tyto speciální stenty implantují zatím pouze v kardiocentrech v Třinci, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, FN Motol a Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Senátorka Gajdůšková a předseda ČSSD Sobotka navštívili krajskou nemocnici

11.9.2013
Zlínskou Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), dnes navštívila 1. místopředsedkyně Senátu ČR, pacientská ombudsmanka a viceprezidentka Svazu pacientů ČR Alena Gajdůšková a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Přivítal je ředitel KNTB Pavel Calábek a člen představenstva Marcel Guřan a na krátkém jednání je seznámili se současností a plány nemocnice. Hosté, které doprovázel statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, si pak prohlédli areál nemocnice.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn