Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

V KNTB se uskuteční tradiční prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO

19.11.2012
Vánoční svátky, které se rychle blíží, připomene ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO Lazy Zlín. Uskuteční se ve čtvrtek 22. listopadu 2012 od 10 do 13 hodin ve výukovém sále Centra klinické gerontologie (suterén budovy LDN). Akce je tradičně určena nejen pro zaměstnance a pacienty KNTB, ale i pro návštěvníky a veřejnost.

Prohlédnout si oční oddělení KNTB dnes přišly desítky lidí

15.11.2012
Desítky lidí dnes přišly do očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) a využily možnost prohlédnout si jeho pracoviště při příležitostí Dne otevřených dveří. Zdravotníci je provedli jednotlivými ambulancemi i lůžkovou částí, ukázali operační sály a moderní vyšetřovací přístroje. Zájemcům změřili nitrooční tlak a dioptrie.

V neděli bude omezen vjezd v areálu KNTB

15.11.2012
V neděli 18. 11. 2012 od 7.00 do 18.00 hodin bude závorovým systémem u 21. pavilonu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., (veřejnost, dodavatelé s vjezdovou kartou) a vjezdem u hlavní vrátnice (osoby s průkazem ZTP a ZTP/P, řidiči záchranné služby Zlín, řidiči sanitních vozidel) omezen vjezd pouze k budově porodnice.

Evropský antibiotický den má upozornit na rizika nadměrného užívání antibiotik

14.11.2012
Na 18. listopad 2012 připadá Evropský antibiotický den. Má upozornit veřejnost na rizika spojená s nadměrným užíváním antibiotik. Jejich neuvážené a nekontrolované podávání totiž vede k výraznému vzestupu odolnosti bakteriálních kmenů vůči antibiotikům.

„Antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních onemocnění. Bohužel často jsou vyžadována po lékařích na virová onemocnění, kde nejsou účinná. Až v 50 % jsou používána bez stanovení správné diagnosy,“ řekla primářka oddělení lékařské mikrobiologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Nataša Bartoníková.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn