Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Dobrovolnice zpříjemňují nemocným pobyt v nemocnici už rok

23.3.2012
V těchto dnech uplyne rok od zahájení projektu dobrovolnické činnosti v Centru klinické gerontologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Spočívá v návštěvách dobrovolnic u hospitalizovaných pacientů a pacientek, kterým pomáhají vyplnit čas v nelehkém období nemoci a hospitalizace. Dobrovolnice za „svými“ nemocnými přicházejí obvykle jednou týdně na jednu až dvě hodiny. Chodí s nimi na procházku, čtou jim z novin a knížek a hlavně si s nimi povídají a naslouchají jim nebo je jen drží za ruku a dělají společnost. Zástupci nemocnice dnes dobrovolnicím za jejich činnost poděkovali a předali jim malé dárky a květiny.

Islandský student medicíny oceňuje osobní přístup personálu KNTB

22.3.2012
Na šestitýdenní stáži v neurochirurgickém oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je Einar Teitur Björnsson z Islandu, šestadvacetiletý student 6. ročníku medicíny. Studuje všeobecné lékařství a v 6. ročníku si mohl vybrat, jakému oboru se po dobu tří měsíců bude věnovat více, o co má hlubší zájem. Einar se zajímá a zaměřuje právě na neurochirurgii.

Klienti chráněných dílen přivezli do nemocnice své výrobky

20.3.2012
Prodejní výstava výrobků klientů chráněných dílen ERGO Zlín, která se dnes uskutečnila ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), přilákala jako vždy hodně zájemců.

Pacient napadl v nemocnici personál a zdemoloval zařízení

20.3.2012
Nepříjemný zážitek z pondělní noci mají zdravotníci lůžkové části traumatologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Z dosud nevyjasněných příčin zde totiž v nočních hodinách napadl pacient zdravotnický personál a demoloval zařízení. Předběžná škoda je vyčíslena na cca 100.000 korun.

Zlínská krajská nemocnice dostala 30 monitorů ke kontrole dechu novorozenců

1.3.2012

Třicet monitorů babysense II v celkové hodnotě 87.000 korun předali dnes novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zástupci brněnské Nadace Křižovatka. Nadace na ně získala finance od sponzorů. Monitory jsou důležité pro kontrolu dechu novorozenců.

Zlínská krajská nemocnice má nové prostory pro dlouhodobou intenzivní péči

1.3.2012
Nové pracoviště dlouhodobé intenzivní péče (DIP) s 10 lůžky má zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Je v prostorách opraveného 12. pavilonu v přední části areálu nemocnice a dnes tam byli umístěni první pacienti. Úpravy pavilonu začaly na začátku loňského listopadu a stály 14,5 milionu korun, které hradí Zlínský kraj. Opravy zajišťovala firma MANAG Zlín. Dosud bylo pracoviště DIP od svého vzniku v září 2011 provizorně umístěno v 17. pavilonu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn