Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

V nemocnicích Zlínského kraje volilo šestatřicet pacientů, k jednomu z nich musela speciální komise

2.10.2020
V ochranných oblecích, s respirátory, štíty, rukavicemi a také se zvláštními přenosnými volebními schránkami vstupovala dnes dopoledne speciální volební komise na jeden z nemocničních pokojů Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Přísná hygienická opatření byla nezbytná, protože komise složená ze zapisovatele jmenovaného Krajským úřadem Zlínského kraje a dvou vojáků Armády České republiky mířila za sedmapadesátiletým mužem ze Zlína, který v nemocnici leží s podezřením na onemocnění koronavirem. Také on chtěl ale využít svého práva hlasovat v letošních krajských a senátních volbách a v místním referendu. Zájem volit z nemocničního lůžka projevilo tentokrát 36 pacientů hospitalizovaných v nemocnicích Zlínského kraje, pouze v tomto jediném případě však šlo o voliče, ke kterému bylo nutné pozvat speciální volební komisi.

Covidové pacienty už přijímají i další nemocnice v kraji, v Uherském Hradišti odkládají operace

1.10.2020
Ve Zlínském kraji se mění systém péče o pacienty s koronavirem, vedle Uherskohradišťské nemocnice je začaly přijímat už i všechny další nemocnice v jednotlivých okresech. Důvodem změny je rostoucí počet hospitalizovaných s covidem-19. Dosud byla pro covidové pacienty z celého kraje vyčleněna právě nemocnice v Uherském Hradišti, její kapacita se ale začíná plnit a musí už odkládat plánované operace. Vedení nemocnic Zlínského kraje ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži se na změně distribuce covidových pacientů v tomto týdnu dohodlo i se zdravotnickou záchranou službou a s provozovatelem soukromé nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Zlínská nemocnice se opět připojí k Českému dni proti rakovině, kytičky nabídne v lékárnách

29.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se opět připojila k Českému dni proti rakovině, který letos kvůli jarní vlně koronaviru připadl netradičně na středu 30. září. Vzhledem k současné epidemiologické situaci a omezením souvisejícím s onemocněním COVID-19 ale tentokrát nebudou dobrovolníci v rámci veřejné sbírky prodávat kytičky v jejím areálu, zájemci si je ale budou moci koupit ve dvou nemocničních lékárnách v budovách 14 a 26, a to až do pátku 2. října 2020.

Odběrový stan zlínské nemocnice bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu

25.9.2020
Odběrový stan Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, který je umístěn na parkovišti vedle sídla záchranné služby a je dostupný přímo z Havlíčkova nábřeží, bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. Odběry budou probíhat v sobotu, v neděli i ve sváteční pondělí každý den od 7.00 do 15.30 hodin. Jsou bez objednání a přijet mohou lidé odeslaní k odběru lékařem, ale i samoplátci. Více informací o odběrech ve zlínské nemocnici najdete na www.kntb.cz/odberove-misto.

ZAJIŠTĚNÍ VOLEB 2020 V KRAJSKÉ NEMOCNICI TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

22.9.2020

V letošním roce v termínu 2. až 3. 10. proběhnou troje hlasování, a to volby do zastupitelstva Zlínského kraje, volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky a místní referendum pro občany s trvalým pobytem na území města Zlína. V těchto volbách a místním referendu mohou pacienti hospitalizovaní v Krajské nemocnici T. Bati volit i během hospitalizace, ale za určitých velmi specifických podmínek. Novinkou těchto voleb je možnost volit ve všech typech voleb i pro pacienty hospitalizované na odděleních, která jsou z rozhodnutí hygieniků uzavřena z důvodu pandemie COVID-19 anebo pro pacienty, kteří mají během hospitalizace nařízenou karanténu či izolaci.

Zlínský geriatrický den proběhl i letos v téměř kompletním rozsahu, ale s opatřeními

21.9.2020
Za velmi přísných hygienicko-epidemiologických opatření se uskutečnil už XXV. Zlínský geriatrický den. Navzdory komplikované situaci způsobené pandemií koronaviru se organizátorům z Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podařilo zrealizovat téměř kompletní odborný program. 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn