Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Dvojčátka narozená jako první letošní děti v KNTB dostala plyšáky

2.1.2013
Plyšové hračky dnes předal ředitel zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) Bohuslav Škubal mamince dvojčátek Dominiky a Gabriely Ryboňových, která se ve zdejší porodnici narodila jako první děti roku 2013. Jednatřicetiletá maminka Gabriela Kozáková ze Stříteže nad Bečvou dostala velkou kytici.

Dvojčátka Dominika a Gabriela jsou první miminka narozená v roce 2013 v KNTB

1.1.2013
Prvními miminky narozenými v roce 2013 ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB) jsou dvojčátka Dominika a Gabriela Ryboňovy. Dominika se na svět přihlásila 1. 1. 2013 v 11.31 hodin a po porodu vážila 928 gramů a měřila 35 centimetrů. Její sestřička Gabriela se narodila v 11.33 hodin, vážila 1120 gramů a měřila 38 centimetrů. Holčičky přišly na svět císařským řezem. Maminka Gabriela Kozáková ze Stříteže nad Bečvou má doma už dvě děti.

O silvestrovské noci ošetřovali lékaři KNTB desítky lidí

1.1.2013
Desítky lidí ošetřovali o silvestrovské noci lékaři zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Mnohé z nich museli hospitalizovat a některé čeká operace.

Od půlnoci ošetřili zdravotníci traumatologického oddělení KNTB 20 pacientů, z toho většina byla opilých a s poraněním po napadení. Někteří z nich napadali i ošetřující personál a asistovat musela i policie.

Na Štědrý den se ve zlínské porodnici narodilo pět dětí

25.12.2012
Pět dětí, z toho čtyři kluci a jedna holčička, se narodilo na Štědrý den ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Prvním dárkem pod stromeček byl Lukáš, který přišel na svět v 9.32 hodin. Za ním pak následovali Pavel, Michael, Jan a Viktorie.

Klauni bavili nemocné děti v nemocnici

19.12.2012
Hned dva zdravotní klauni přišli dnes pobavit nemocné děti do zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Do dětského oddělení přinesli dobrou náladu s vánočně laděnou klauniádou primář Kolíček a doktor Renda Srdíčko. Zazpívali malým pacientům koledu Půjdem spolu do Betléma, snažili se ozdobit vánoční stromeček, vymýšleli legrační situace. Obešli všechny pokoje a svým humorem a často nešikovností si nemocné děti rychle získali.

Oční oddělení KNTB má mikroskop s jedinečným rozlišením obrazu, je jediný v kraji

14.12.2012
Od letošního října používají lékaři očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jako jediní ve Zlínském kraji unikátní operační mikroskop LUMERA 700, který umožňuje jedinečné rozlišení obrazu operačního pole. Mikroskop za cca 2,8 milionu korun pořídila KNTB z vlastních zdrojů. Zatím pomocí nového mikroskopu provedli lékaři KNTB více než 350 operací. Převažovaly operace šedého zákalu a sítnice.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn