Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

KNTB má unikátní systém k včasnému odhalení nádorových onemocnění hlavy a krku

25.10.2012
Novou unikátní endoskopickou sestavu k včasnému odhalení zhoubných nádorů hlavy a krku má od letošního října oddělení ORL (ušní, nosní, krční) ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Umožňuje zobrazit sliznice pomocí NBI (Narrow-Band Imaging), zachytit již velmi drobné slizniční odchylky, pomáhá přesněji určit rozsah postižení a zpřesní také odběr bioptických vzorků z podezřelých tkání. NBI endoskopie byla dosud dostupná pouze na klinických pracovištích v Praze a Hradci Králové. Systém pořízený do KNTB navíc jako zatím jediný v ČR využívá v oblasti hlavy a krku k zobrazení tkání flexibilní endoskop s HD rozlišením, což diagnostiku dále výrazně zpřesňuje. Přístroj za 2,4 milionu Kč pořídila KNTB z vlastních zdrojů.

Nemocným dětem v KNTB četl pohádku primátor i spisovatel

16.10.2012
Pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících dnes předčítal nemocným dětem ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), primátor Zlína Miroslav Adámek a zlínský spisovatel Antonín Bajaja. Zahájili tak projekt Čteme dětem v nemocnici. Ode dneška se mohou pacienti hospitalizovaní v dětském oddělení KNTB těšit na pravidelné čtení, a to každé úterý a čtvrtek vždy od 13 hodin.

Iktové centrum KNTB má nové přístroje, které zlepší péči o nemocné

10.10.2012
Nové přístroje a technické vybavení má Iktové centrum zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Pořízeno bylo v rámci projektu „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Iktového centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“, jehož realizace začala letos v lednu. Cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření poskytované zdravotní péče pro pacienty s cévními chorobami mozku. Celkové náklady na projekt převyšují 20 milionů korun. Dotaci 85 % získá KNTB z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj, zbytek uhradí Zlínský kraj ze svého rozpočtu. Navíc KNTB z vlastních zdrojů zajistila nové přístrojové rampy ve dvou pokojích JIP a opravu elektroinstalace. Dnes bylo nové vybavení za účasti hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka uvedeno do provozu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn