Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Evropský antibiotický den má upozornit na rizika nadměrného užívání antibiotik

14.11.2012
Na 18. listopad 2012 připadá Evropský antibiotický den. Má upozornit veřejnost na rizika spojená s nadměrným užíváním antibiotik. Jejich neuvážené a nekontrolované podávání totiž vede k výraznému vzestupu odolnosti bakteriálních kmenů vůči antibiotikům.

„Antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních onemocnění. Bohužel často jsou vyžadována po lékařích na virová onemocnění, kde nejsou účinná. Až v 50 % jsou používána bez stanovení správné diagnosy,“ řekla primářka oddělení lékařské mikrobiologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Nataša Bartoníková.

Oční oddělení KNTB zve už počtvrté na Den otevřených dveří

9.11.2012
Den otevřených dveří pořádá ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 9 do 17 hodin oční oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Uskuteční se už počtvrté a navazuje tak na úspěšnost akce v předchozích třech letech, kdy se jí pokaždé zúčastnily stovky lidí. Akce se setkala s velkým zájmem obyvatel Zlína a širokého okolí.

Vjezd k budově chirurgie KNTB bude o víkendu omezen

8.11.2012

O víkendu 10. a 11. listopadu 2012 bude ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), uzavřen vjezd z Havlíčkova nábřeží k budově chirurgie - vstupu k úrazovým ambulancím. Náhradní vjezd pro pacienty, sanitky a vozidla záchranné služby bude umožněn vjezdem z Havlíčkova nábřeží k nádvoří interny a chirurgie obousměrně. Vyznačen bude žlutými informačními cedulemi. Nemocnice proto žádá řidiče o zvýšenou pozornost. Omezení souvisí s výstavbou horkovodů v KNTB.

    
V uvedené dny bude také uzavřena branka u budovy plicního oddělení kvůli překopu vozovky na parkoviště plicní – jih.

 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn