Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Prohlédnout si oční oddělení KNTB dnes přišly desítky lidí

15.11.2012
Desítky lidí dnes přišly do očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) a využily možnost prohlédnout si jeho pracoviště při příležitostí Dne otevřených dveří. Zdravotníci je provedli jednotlivými ambulancemi i lůžkovou částí, ukázali operační sály a moderní vyšetřovací přístroje. Zájemcům změřili nitrooční tlak a dioptrie.

V neděli bude omezen vjezd v areálu KNTB

15.11.2012
V neděli 18. 11. 2012 od 7.00 do 18.00 hodin bude závorovým systémem u 21. pavilonu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., (veřejnost, dodavatelé s vjezdovou kartou) a vjezdem u hlavní vrátnice (osoby s průkazem ZTP a ZTP/P, řidiči záchranné služby Zlín, řidiči sanitních vozidel) omezen vjezd pouze k budově porodnice.

Evropský antibiotický den má upozornit na rizika nadměrného užívání antibiotik

14.11.2012
Na 18. listopad 2012 připadá Evropský antibiotický den. Má upozornit veřejnost na rizika spojená s nadměrným užíváním antibiotik. Jejich neuvážené a nekontrolované podávání totiž vede k výraznému vzestupu odolnosti bakteriálních kmenů vůči antibiotikům.

„Antibiotika jsou určena k léčbě bakteriálních onemocnění. Bohužel často jsou vyžadována po lékařích na virová onemocnění, kde nejsou účinná. Až v 50 % jsou používána bez stanovení správné diagnosy,“ řekla primářka oddělení lékařské mikrobiologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Nataša Bartoníková.

Oční oddělení KNTB zve už počtvrté na Den otevřených dveří

9.11.2012
Den otevřených dveří pořádá ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 9 do 17 hodin oční oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Uskuteční se už počtvrté a navazuje tak na úspěšnost akce v předchozích třech letech, kdy se jí pokaždé zúčastnily stovky lidí. Akce se setkala s velkým zájmem obyvatel Zlína a širokého okolí.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn