Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Občanské sdružení Madio přivezlo plyšové hračky pro nemocné děti

13.2.2014

   Téměř stovku plyšových hraček dnes přivezli do zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), zástupci občanského sdružení Madio. O plyšové medvídky, psy, slony, draky a další zvířátka se podělí dětské, urologické a chirurgické oddělení nemocnice. Hračky udělají radost nemocným dětem, které je dostanou třeba za „odvahu“ při aplikování injekce nebo jiném vyšetření.

Zlínští hokejisté darovali dětskému oddělení 25.000 Kč, nemocným dětem dali dárky

13.2.2014

   Pětadvacet tisíc korun darovali zlínští hokejisté dětskému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Dnes je primářce oddělení Lucii Svitálkové a řediteli KNTB Pavlu Calábkovi předali hokejisté Petr Zámorský a Oldřich Horák spolu s marketingovým manažerem Tomášem Melzerem. Hospitalizovaným dětem pak hráči rozdávali plakáty hokejového klubu s nafoceným zlínským týmem.

V KNTB se narodilo historicky nejvíc dětí s extrémně a velmi nízkou porodní váhou

7.2.2014

   Loni se ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), narodilo historicky nejvíce dětí s extrémně (pod 1000 gramů) a velmi nízkou (pod 1500 gramů) porodní hmotností. Celkem jich bylo 76. Včetně dalších tak malých dětí, které se narodily v jiných nemocnicích Zlínského kraje, jich však v perinatologickém centru KNTB, které je součástí novorozeneckého a gynekologicko-porodnického oddělení, ošetřili 81.

Peníze od Korunky Luhačovice pomohou zlepšit prostředí dětského oddělení KNTB

5.2.2014

   Dvacet tisíc korun dostalo dětské oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), od občanského sdružení Korunka Luhačovice. Peníze mají pomoci zlepšit a zpříjemnit prostředí, ve kterém jsou nemocné děti hospitalizovány. Primářce oddělení Lucii Svitálkové je dnes předala ředitelka Korunky Veronika Záhorská.

KNTB se zapojila do projektu zaměřeného na ochranu pacientů před poškozením

29.1.2014

   Se zpracováním projektu zaměřeného na ochranu pacientů před poškozením (Project Hope a program Nil Nocere) začala loni zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Projekt je zaměřen na prevenci a snížení počtu medikačních pochybení, mezi která patří například nepodání léku pacientovi v určenou dobu, podání špatného léku apod. Na vypracování projektu pracuje tříčlenný tým, v kterém je zastoupena pracovnice  managementu kvality nemocnice, zdravotní sestra a lékařka. 

Ústní, čelistní a obličejová chirurgie KNTB má od ledna lůžkovou část

21.1.2014

   Od letošního ledna má oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie (ÚČOCH) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), lůžkovou část se čtyřmi lůžky. Takové oddělení je mimo fakultní nemocnice jediné na Moravě. Žádná jiná nemocnice ve Zlínském kraji nedisponuje ani ambulantním, ani lůžkovým oddělením zmíněného oboru.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn