Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

ZAJIŠTĚNÍ VOLEB 2020 V KRAJSKÉ NEMOCNICI TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

22.9.2020

V letošním roce v termínu 2. až 3. 10. proběhnou troje hlasování, a to volby do zastupitelstva Zlínského kraje, volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky a místní referendum pro občany s trvalým pobytem na území města Zlína. V těchto volbách a místním referendu mohou pacienti hospitalizovaní v Krajské nemocnici T. Bati volit i během hospitalizace, ale za určitých velmi specifických podmínek. Novinkou těchto voleb je možnost volit ve všech typech voleb i pro pacienty hospitalizované na odděleních, která jsou z rozhodnutí hygieniků uzavřena z důvodu pandemie COVID-19 anebo pro pacienty, kteří mají během hospitalizace nařízenou karanténu či izolaci.

Zlínský geriatrický den proběhl i letos v téměř kompletním rozsahu, ale s opatřeními

21.9.2020
Za velmi přísných hygienicko-epidemiologických opatření se uskutečnil už XXV. Zlínský geriatrický den. Navzdory komplikované situaci způsobené pandemií koronaviru se organizátorům z Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podařilo zrealizovat téměř kompletní odborný program. 

O víkendu bude v kraji možné postoupit PCR test bez objednání pouze ve zlínské nemocnici

18.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně umožní zájemcům podstoupit i o víkendu laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Přijet mohou bez objednání do odběrového stanu, který se nachází na parkovišti u budovy Záchranné zdravotnické služby Zlínského kraje, a to v čase od 7.00 do 15.30 hodin. K doběru mohou zamířit jak lidé odeslaní lékařem, tak i samoplátci.

Počty odběrů na covid rostou, zlínská nemocnice přidala další místo, vzorky odeberou přímo z auta

14.9.2020
Od konce srpna vzrostly počty lidí, kteří se obracejí na Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, aby se nechali otestovat na onemocnění Covid-19. Denně tak zdravotníci v tamní COVID ambulanci provedou 150 až 200 odběrů vzorků, což je dvojnásobek oproti období na konci letních prázdnin. Rostou přitom spíše počty lidí, které na testy posílají praktičtí lékaři a epidemiologové, samoplátců ubylo a přichází jich kolem deseti za den. Aby nemocnice nápor zájemců o testy lépe zvládala, otevírá od dnešního dne druhé odběrové místo, kam je možné zamířit i bez objednání a vzorky jsou odebírány systémem drive thru přímo přes okénko automobilu.

Kapka naděje podpořila zlínskou nemocnici darem za více než čtvrt milionu korun

9.9.2020
Tradiční návštěvu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nevynechala Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, ani během letošního Zlín Film Festivalu. Přestože pandemie koronaviru ovlivnila konání jubilejního 60. ročníku festivalu, prezidentka fondu přijela osobně předat dar dětskému oddělení a zároveň rozdala i dárečky jeho malým pacientům. Nemocnice získala díky podpoře nadačního fondu fototerapeutickou lampu, která se používá k léčbě novorozenecké žloutenky. Dále Kapka naděje v letošní nelehké covidové situaci vybavila nemocnici respiračními rouškami. Celkem její podpora pro zlínskou nemocnici v roce 2020 překročila částku 267 tisíc korun.

Zoo Zlín, Zlínský kraj a Centrála cestovního ruchu VM připravili poděkování pro zdravotníky

8.9.2020
Zvýhodněné vstupné do Zoo Zlín - i touto formou poděkoval Zlínský kraj ve spolupráci s krajskou Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy zdravotníkům v nemocnicích, které založil, za nasazení a obětavost během první vlny pandemie koronaviru. Vouchery mohou využít jak zaměstnanci, tak i jejich rodinní příslušníci.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn