Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Oční oddělení KNTB má mikroskop s jedinečným rozlišením obrazu, je jediný v kraji

14.12.2012
Od letošního října používají lékaři očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jako jediní ve Zlínském kraji unikátní operační mikroskop LUMERA 700, který umožňuje jedinečné rozlišení obrazu operačního pole. Mikroskop za cca 2,8 milionu korun pořídila KNTB z vlastních zdrojů. Zatím pomocí nového mikroskopu provedli lékaři KNTB více než 350 operací. Převažovaly operace šedého zákalu a sítnice.

V projektu Kvalita očima pacientů dosáhla KNTB standardu až nadstandardu

13.12.2012
Požadovaného standardu dosáhla většina pracovišť zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) v projektu Kvalita očima pacientů. Některá měla výsledek nadstandardní. Hodnoceno bylo osm dimenzí kvality zdravotních služeb: Zapojení rodiny, Propuštění a pokračování péče, Příjem do nemocnice, Respekt-ohled-úcta, Koordinace a integrace péče, Informace, komunikace a vzdělávání, Tělesné pohodlí, Citová opora a zmírnění strachu a úzkosti. Nejlépe hodnoceny byly první tři dimenze, všechny na úrovni 80 % nebo lépe.

V Centru klinické gerontologie KNTB ošetří kolem 2000 pacientů ročně

10.12.2012
Ročně o asi 2000 pacientů převážně vyššího věku se starají zdravotníci v Centru klinické gerontologie (CKG) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Věnují se jim v několika specializovaných ambulancích a v lůžkové části. CKG má rozvětvenou strukturu s kapacitou 184 lůžek. Z nich akutní geriatrie jich má 30, následná péče s rehabilitací 120, dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče (DIOP) osm a následná ošetřovatelská péče 26.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn