Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Novým ředitelem KNTB je Pavel Calábek

25.6.2013
Novým ředitelem zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je od 25. 6. 2013 Pavel Calábek, který je zároveň od 4. 6. 2013 předsedou představenstva KNTB. Ve funkci ředitele nemocnice vystřídal Bohuslava Škubala, který na tomto postu skončil 24. 6. 2013 a v nemocnici zůstává pracovat jako lékař v anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO).

Zlínská krajská nemocnice má nové představenstvo

5.6.2013
V úterý 4. 6. 2013 valná hromada Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), Zlín odvolala z funkce členky představenstva KNTB Ing. Danu Barnášovou. Předseda představenstva MUDr. Zdeněk Adamík, PhD., a člen představenstva MUDr. Bohuslav Škubal, CSc., ze svých funkcí k uvedenému datu odstoupili.

Hrubešová, Čenský a Bajaja četli dětem v nemocnici pohádku

30.5.2013
Pohádku „Tatínek a zlí bacilové“ z knihy Arnošta Goldflama „Tatínek není k zahození“ si dnes v podání známých osobností poslechly děti, které se léčí v dětském oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Vybral ji zlínský spisovatel Antonín Bajaja, který se ve čtení vystřídal s herečkou Markétou Hrubešovou a hercem Janem Čenským. Přidali se k nim také studenti zlínské univerzity – kamarádi Společenstva patronů a Sponzorů Zlínský 5lístek, který akci zorganizoval.

Kapka naděje darovala dětskému oddělení přístroj za 200 tisíc korun

28.5.2013
Dětské oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), dnes navštívila prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Primářce oddělení Lucii Svitálkové oficiálně předala nový Ohmega pH rekordér za cca 200.000 Kč. Jedná se o malý ambulantní přístroj k měření tzv. refluxu. To znamená měření vracení obsahu žaludku zpět do jícnu. Hospitalizovaným dětem přivezla Kapka naděje plyšové medvídky, batůžky a láhve na vodu.

Plicní oddělení KNTB eviduje téměř 1300 astmatiků, každým rokem jich přibývá

7.5.2013
V alergologické ambulanci plicního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), bylo loni léčeno 1272 pacientů s diagnózou astma bronchiále, což je o 80 více než v roce 2011. Z toho bylo 508 mužů a 764 žen. Počet nemocných s astmatem přibývá, proto se plicní oddělení KNTB každoročně hlásí ke Světovému dni astmatu, který letos připadá na 7. května.

Světový den astmatu - v plicním oddělení KNTB vyšetří zájemcům plíce zdarma

2.5.2013
U příležitosti Světového dne astmatu, jehož tématem je letos „Své astma můžete mít pod kontrolou“, vyšetří lékaři plicního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) zájemcům zdarma plíce. Lidé, kteří chtějí znát stav svých plic, mohou přijít v úterý 7. května 2013 v době od 10 do 16 hodin do plicních ambulancí v 11. pavilonu nemocnice.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn