Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Studenti četli malým pacientům v nemocnici z knížek, které si pak děti mohly nechat

10.12.2013
Vánoční nadílky v podobě knížek se dnes dočkali pacienti dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Z knih dětem četli studenti UTB Zlín a děti si pak mohly vybrat knížku, která se jim líbila a nechat si ji jako vánoční dárek. Výběr byl velký: pohádky, komiksy, dobrodružné knížky, romány pro dívky… Ke knize dostali dětští pacienti ještě magické fixy, omalovánky a dětské časopisy. Akci připravil zlínský Dům dětí a mládeže ASTRA v rámci projektu Čteme dětem pravidelně v dětském oddělení KNTB a knížky věnovalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek. Dárky dětem předávali hokejisté z Hockey Teamu UTB.

KNTB získala dotaci na onkocentrum, pořídí nové přístroje a zlepší tím péči o pacienty

10.12.2013
Dotaci ve výši 81.675.991 korun získala zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) z Evropského fondu pro regionální rozvoj na projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní onkologické péče KNTB Zlín II“. Pro Komplexní onkologické centrum (KOC) pořídí nové přístroje jako obnovu za stávající a přístroje, které KOC dosud nemá k dispozici. Jedná se celkem o 20 přístrojů v hodnotě téměř 96 milionů korun. Dotace EU činí 85 % částky, zbývajících 15 % financuje Zlínský kraj, neboť projekt je zpracován na základě požadavků Integrovaného operačního programu.

Přítomnost asistenčního psa v ambulancích KNTB

3.12.2013
V ambulancích naší nemocnice je doprovod psa se speciálním výcvikem (vodící, asistenční) možný v případě, když je pes zřetelně označen jako vodící či asistenční. To znamená, že musí mít patřičný postroj, vestičku apod.
Výjimkou jsou všechny dětské ambulance, do kterých není doprovod psa se speciálním výcvikem povolen.

Výrobky dílen ERGO Zlín měly v nemocnici úspěch, koupily si je desítky lidí

29.11.2013
Velký úspěch měly výrobky klientů chráněných dílen ERGO Lazy Zlín, které dnes byly k mání na prodejní výstavě ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Voňavé svíčky různých tvarů, keramické aromalampy, hrníčky či prasátka – pokladničky, podnosy z proutí ve tvaru zvonku, kapříci, andělíčci nebo hvězdy z keramiky a další předměty připomínající Vánoce si nejen zaměstnanci nemocnice kupovali pro sebe nebo jako vánoční dárek pro své blízké a známé.

Tradiční prodejní výstava výrobků ERGO Zlín připomene, že Vánoce jsou za dveřmi

27.11.2013
V pátek 29. listopadu 2013 se ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), uskuteční tradiční vánoční prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO Lazy Zlín. Klienti dílen vyrobili barevné a voňavé svíčky mnoha tvarů, keramiku a další výrobky připomínající vánoční svátky. Výstava se koná od 9 do 13 hodin ve výukovém sále v suterénu budovy LDN.

Možnost nechat si vyšetřit zdarma funkci plic využilo dnes v KNTB 18 lidí

20.11.2013
Osmnáct zájemců dnes přišlo do plicních ambulancí zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), aby si nechali vyšetřit zdarma funkci plic. Tuto možnost jim nabídlo plicní oddělení při příležitosti Světového dne CHOPN – chronické obstrukční plicní nemoci, ke kterému se tímto způsobem připojilo. U žádného z vyšetřených nenašli lékaři patologický nález.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn