Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Ve Zlíně si purpurovým světlem připomeneme Světový den předčasně narozených dětí

13.11.2020
Pro všechna předčasně narozená miminka ve Zlíně, jejich rodiče a také zdravotníky, které v Perinatologickém centru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně o tyto děti pečují, bude letos zářit purpurově sídlo Magistrátu města Zlína, zlínská radnice. Děkujeme! #purpuroveCesko

Nový analyzátor pomůže zvýšit kapacitu covid testů v laboratořích ve zlínské nemocnici

12.11.2020
Nový plně automatizovaný přístroj pro vyhodnocování vzorků odebraných lidem s podezřením na onemocnění SARS-CoV-2 začala dnes používat Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Laboratoře oddělení lékařské mikrobiologie zlínské nemocnice byly dosud schopné provést až 280 testů každý den, díky modernímu analyzátoru se teď jejich kapacita zvýšila bezmála na dvojnásobek. Nový přístroj je zatím ve zkušebním provozu, zdravotnické zařízení do jeho pořízení investovalo 2,5 milionu korun.

Náročný přesun pěti ventilovaných pacientů ze Zlínského kraje do Prahy se podařil

6.11.2020
Medicínsky i logisticky náročnou akci, která dosud nemá v České republice obdoby, spustily v pátek během dopoledne nemocnice Zlínského kraje ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje a Fakultní nemocnicí v Motole. Z nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti a Kroměříži bylo pěti sanitkami záchranné služby přepravováno do Prahy do největší nemocnice v zemi pět pacientů s koronavirem v tom nejzávažnějším stavu. Všichni tito pacienti museli být i během cesty připojení na umělou plicní ventilaci, v každé sanitce byl také lékař. Konvoj s policejním doprovodem vyrazil na třísetkilometrovou cestu asi ve tři čtvrtě na jedenáct z Kroměříže, kde se sanitní vozy sjely a seřadily na tamní základně záchranné služby, do Prahy pak dorazil po dálnici krátce po 13. hodině.

Hokejisté Zlína dnes darovali rekonvalescentní plazmu, ještě tento týden ji dostanou pacienti

3.11.2020
Hokejisté PSG Berani Zlín Matyáš Hamrlík a Jiří Karafiát a ředitel Zimního stadionu Luďka Čajky David Navrátil se dnes stali dárci tzv. rekonvalescentní plazmy, která se používá při léčbě těžkých případů onemocnění COVID-19. Pacientům s koronavirem, kteří jsou hospitalizovaní v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, by měla být podána už tento týden, hned po provedení všech potřebných rozborů a vyšetření.  

Přestože není přímo v nemocnici, i tak studentka pomáhá, hlídá a učí malého syna zdravotní sestry

2.11.2020
Pomáhá první linii. Ne přímo v nemocnici, ale tím, že vyučuje a hlídá malého syna zdravotní sestry, která se v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně stará o pacienty s onemocněním COVID-19. Toho, že může přispět svým dílem ke zvládnutí současné extrémně náročné situace, si Vendula Frdlíková, studentka čtvrtého ročníku oboru učitelství na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, velmi považuje. 

Studentka Marie Hanáčková pomáhá nemocnici a její příběh letí do světa díky reportáži CNN

29.10.2020
Chápu to tak, že teď budu v nemocnici potřebná, nad nebezpečím možné nákazy zbytečně nepřemýšlím. Těmito slovy vyjádřila svou motivaci, proč jako dobrovolnice začala pomáhat v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, Marie Hanáčková, studentka třetího ročníku oboru Všeobecná sestra na místní univerzitě. „Chci pomáhat, dokud zde budu potřebná,“ je přesvědčená mladá žena, se kterou tento týden v rámci reportáže o situaci v českých nemocnicích natáčel přímo na zlínském oddělení štáb americké televizní stanice CNN. Její příběh se tak dostane k divákům z celého světa.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn