Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Po zlínské nemocnici se proháněly koloběžky

15.6.2021
 Koloběžka může sloužit nejen jako dopravní prostředek, ale i jako účinná pomůcka při zdravotní rehabilitaci. Přesvědčili se o tom zdravotníci, kteří se zúčastnili semináře na toto téma, který uspořádala Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB). Seznámili se přitom nejen s teorií, ale také praktickými účinky jízdy.

KNTB se i letos zúčastní srovnávacího průzkumu „Nemocnice ČR 2021“

14.6.2021
Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně se zúčastní letošního 16. ročníku tradičního celostátního srovnávacího průzkumu „Nemocnice ČR 2021“. Posuzovat péči, kterou největší zdravotnické zařízení ve Zlínském kraji poskytuje, budou moci až do konce srpna ambulantní i hospitalizovaní pacienti, a to prostřednictvím dotazníků, které jsou na odkazu http://www.hc-institute.org/cz/dotazniky.html

Očkování proti onemocnění COVID-19 mohou podstoupit také samoplátci

11.6.2021
Od pondělí 14. června mohou podstoupit očkování proti onemocnění COVID-19 také samoplátci, tedy osoby nepojištěné v systému veřejného zdravotního pojištění v České republice nebo ostatních státech Evropské unie. K očkování se musí předem přihlásit na konkrétní termín, a to prostřednictvím odkazu www.registrace.mzcr.cz/samoplatci, případně portálu crs.mzcr.cz a dlaždice Očkování pro samoplátce. 

Organizace preventivního testování na COVID-19 od června 2021

2.6.2021
Od 1. června 2021 mohou zájemci podstoupit zdarma během jednoho měsíce dva testy na COVID-19 metodou PCR a čtyři antigenní testy. Aktuální organizace preventivního testování vychází z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR.

Onemocnění COVID-19, informace k vydávání certifikátů

2.6.2021
Nové certifikáty potvrzující očkování proti onemocnění COVID-19, prodělání nemoci nebo negativní test vydává od úterý 1. června 2021 Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Zájemci si je mohou vyzvednout na portálu https://ocko.uzis.cz. Na uvedeném portálu lze provést také výměnu původních certifikátů o provedeném očkování za nové, které mají jednotný vzhled certifikátů Evropské unie. 
 

Režim PCR a AG testů od června 2021

27.5.2021
Ptáte se, v jakém režimu budeme provádět PCR a antigenní testy od 1. 6. 2021. Je nám líto, ale v tuto chvíli máme pouze informace ze sdělovacích prostředků. Opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, popřípadě postupy zdravotních pojišťoven dosud vydány nejsou. Jakmile však oficiální pokyny budou k dispozici, uveřejníme je na internetových stránkách www.kntb.cz a na sociálních sítích. Sledujte náš web a facebook. Děkujeme za pochopení.
 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn