Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Lékárna stihla inventuru v rekordním čase, oficína ve 14. pavilonu tak bude v neděli otevřena

21.11.2020
Ačkoliv měla být vzhledem k plánované inventuře pro veřejnost uzavřena lékárna Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně po celý tento víkend, jejím zaměstnancům se podařilo vše stihnout v rekordním čase. Lékárna ve 14. pavilonu bude proto v neděli 22. 11. 2020 otevřena, jak je o víkendu běžné, tedy na zazvonění s výdejem přes výdejní okénko. Otevírací doba je od 8.00 do 20.00 hodin s polední přestávkou od 12.30 do 13.00 hodin.

Situace v nemocnicích Zlínského kraje se zlepšuje, ty větší začínají rušit některá covidová lůžka

20.11.2020
Počty pacientů hospitalizovaných s koronavirem ve čtyřech nemocnicích založených Zlínským krajem postupně klesají, ve srovnání s kritickou situací před dvěma týdny je jich nyní téměř o 200 méně. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice tak mohou začít uvažovat o rušení některých covidových stanic a jejich návratu k necovidové péči, menší nemocnice ve Vsetíně a Kroměříži si zatím všechna lůžka vyčleněná pro covidovou péči musí ponechat. V posledních dnech ubylo také nemocných zdravotníků, nemocnice tak plánují návrat k některým drobnějším operačním výkonům, které musely v souvislosti s pandemií koronaviru odložit.

Obě lékárny v areálu Krajské nemocnice T. Bati budou o tomto víkendu uzavřeny kvůli inventuře

20.11.2020
Z důvodu pravidelné roční inventury bude ve dnech 21. a 22. listopadu 2020 (sobota a neděle) pro veřejnost uzavřena lékárna Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Uzavření z důvodu inventury se týká hlavní lékárny v budově 14 i výdejny v budově ředitelství 26. Pokud bude v neděli 22. 11. 2020 stále trvat aktuální nařízení vlády ohledně zákazu prodeje, některou z těchto dvou lékáren pro veřejnost otevřeme. Informaci včas zveřejníme. Děkujeme za pochopení.

V nemocnicích ve Zlíně a Vsetíně začali pracovat vojáci, pomáhají také na covidových stanicích

19.11.2020
Devět vojáků začalo v polovině tohoto týdne pomáhat na covidových stanicích, ale i na dalších odděleních v nemocnicích Zlínského kraje. Během příštích dvou týdnů bude pět z nich k dispozici v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, další čtyři se zapojí do provozu Vsetínské nemocnice. Pracovat budou po dohledem kvalifikovaných zdravotních sester, pomáhat jim budou mimo jiné s manipulací a polohováním pacientů, kteří jsou nepohybliví a jsou tak v průběhu hospitalizace odkázaní na pomoc personálu.

Hokejisté VHK Robe Vsetín pomáhají pacientům s covidem, stali se dárci rekonvalescentní plazmy

19.11.2020
Mezi dárce takzvané rekonvalescentní plazmy patří už také hokejisté VHK Robe Vsetín. Darovala ji hned čtveřice prvoligového týmu Daniel Klímek, David Gába, Šimon Jenáček a Ondřej Smetana, která se před více než čtyřmi týdny zotavila z onemocnění COVID-19. Kontrolní odběry krve u těchto hokejových profesionálů ukázaly, že mají dostatek protilátek, které mohou pomoci v léčbě těžších případů tohoto onemocnění.
 

Ve Zlíně si purpurovým světlem připomeneme Světový den předčasně narozených dětí

13.11.2020
Pro všechna předčasně narozená miminka ve Zlíně, jejich rodiče a také zdravotníky, které v Perinatologickém centru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně o tyto děti pečují, bude letos zářit purpurově sídlo Magistrátu města Zlína, zlínská radnice. Děkujeme! #purpuroveCesko

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn