Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Struktura oddělení - urologie

Struktura oddělení - urologie

Lůžková část:

Oddělení bylo nově vybudováno a vybaveno v r. 2000. Lůžková kapacita je 36 míst ve třílůžkových pokojích, každý se samostatným sociálním zařízením. Součástí každého lůžka je signalizační zařízení ve spojení se sesternou, umožňující i přepojení telefonních hovorů přímo k pacientovi, a s možností poslechu rádia. Další lůžka jsou k dispozici na jednotce intenzivní péče pro chirurgické obory – Oddělení intenzivní péče operačních oborů, kde jsou hospitalizováni pacienti s pooperačními stavy, těžkými zánětlivými onemocněními a úrazy. V rámci oddělení je vybudován jednolůžkový nadstandardní pokoj se sociálním zařízením, vybaven polohovacím lůžkem s možností ovládání pacientem nebo personálem, klimatizací, oboustranným stolkem (pro leváky i praváky), lednicí, LCD televizí s DVD přehrávačem, radiopřijímačem – vše s dálkovými ovladači, konferenčním stolkem, křeslem a uzamykatelnou šatní skříní. Pokoj má přípojku na pevnou telefonní linku a počítač, okna jsou opatřena vertikálními žaluziemi.

O pacienty se stará devět lékařů, 11 všeobecných sester a pět sanitářek. Lékařská urologická služba je pokryta 24 hodin denně.
tel. 57 755 2737.
Telefonní kontakt k přepojení hovoru k lůžku každého pacienta: 57 755 2737 (10.00 – 18.00)


Ambulantní část:

Urologické ambulance jsou umístěny v budově sousedící s budovou bloku chirurgických oborů. Mají samostatný vchod a čekárnu vybavenou televizí a kamerovým systémem. Veškeré prostory jsou klimatizovány, kompletně rekonstruovány v r. 2005. V prostorách se nachází i zákrokový sálek pro menší endoskopické ambulantní výkony nevyžadující narkózu. Paralelně jsou v provozu 2 všeobecné urologické ambulance (obecná urologie, akutní stavy, kontroly pacientů po operacích, dispenzarizace).
V ambulantní složce pracuje pět všeobecných sester.

Andrologická ambulance
pro stavy spojené s poruchami erekce a neplodnosti. V této oblasti velmi úzce spolupracujeme s Centrem reprodukční medicíny ve Zlíně.

Urodynamická ambulance

je umístěná v budově gynekologie (slouží samozřejmě i pro mužskou populaci). Tato ambulance zajišťuje vyšetření a léčbu poruch vyprazdňování moče z dolních močových cest.

Jednotka pro LERV (mimotělní drcení močových kamenů) v budově nad urologickými ambulancemi. Vybaveno nejmodernější technikou, zprovozněno v r. 2006.

Akutní ambulance – pohotovostní službaOperační sály:

Oddělení využívá pro operace hospitalizovaných i ambulantních pacientů sály oddělení centrálních operačních sálů (COS, 2. etáž budovy bloku chirurgických oborů – budova č. 23).
Pro vstup pacientů k ambulantním výkonům slouží samostatný přístupový trakt přes filtry se šatnou a dospávacím sálkem – 2. etáž budovy.

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.