Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Samovyloučení

Samovyloučení

Transfuzní služba ČR se snaží co nejvíce přizpůsobit trendům Evropské unie. K nim patří i možnost tzv. "diskrétního samovyloučení po odběru".

Jedním z nejdůležitějších kroků v zajištění bezpečnosti přípravků vyrobených z Vámi darované krve a plazmy a tím i života a zdraví konečných příjemců = pacientů, je vyloučení rizikových dárců.

Pro nás z toho vyplývá následující:
  • Může nastat situace, kdy se Vaše krev stane jednorázově v den odběru z jakéhokoliv důvodu riziková pro příjemce, např. jednorázová větší konzumace alkoholu, jednorázový kontakt s osobou s vyšším rizikem výskytu infekce přenosné krví,…
  • Dále je možné, že s námi z jakéhokoliv důvodu nechcete o této situaci mluvit ani ji uvádět v dotazníku pro dárce krve. I za těchto okolností můžete chránit příjemce před rizikem podání této krve následujícím způsobem samovyloučení (tj. vlastní vyloučení).

Formulář samovyloučení najdete na těchto místech:
  • okénko evidence dárců krve
  • předodběrový box
  • místnost vstupu dárců na transfůzní oddělení

Do formuláře Samovyloučení napište své rodné číslo a datum. Své rozhodnutí potvrďte podpisem. Takto vyplněný formulář vhoďte do schránky označené nápisem SAMOVYLOUČENÍ.
Schránka je umístěna v místnosti vstupu dárců na TO.
 
Po získání nových informací jsem si během pobytu na transfuzní stanici
uvědomil(a), že transfuzní přípravky vyrobené z mé právě odebrané krve by mohly být rizikové pro příjemce. Proto prosím, abyste tento odběr již nepoužili k dalšímu zpracování.

RČ:………………………

datum:……………………                podpis:…………………………….

Ochrana Vašich osobních dat je na TO zajištěna.
Děkujeme za pochopení a Vaši spolupráci.
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn