Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Podpora zdraví – ODKAZY

Podpora zdraví – ODKAZY

 


Podpora zdraví - INFORMACE


DEN MELANOMU A SPECIALIZOVANÁ AMBULANCE PRO PIGMENTOVÉ NÉVY
Na kožní ambulanci ve 2. pavilonu Krajské nemocnice T. Bati, a.s. je pro pacienty z celého Zlínského kraje k dispozici specializovaná ambulance pro pigmentové névy. Cílem této ambulance je zvýšit dostupnost vyšetření mateřských znamének, protože v naší populaci přibývá rizikových, tzv. dysplastických névů i případů zhoubného melanomu.

Pokud si někdo najde na těle znaménko, které je asymetrické, má nepravidelné okraje nebo barvu a které se mění co do velikosti, tvaru, barevnosti nebo svědí či na povrchu krvácí, měl by navštívit kožního lékaře.

Lidé se mohou k vyšetření objednat na tel. čísle 577 552 217. Doporučení praktického lékaře není vyžadováno.

Naši kožní lékaři vyšetřují znaménka a jiné pigmentové projevy na kůži standardně ručním dermatoskopem, v případě potřeby využívají také moderní digitální dermatoskop. Pigmentové léze podezřelé z nádorového bujení následně hodnotí onkodermatologická komise, která se schází na kožní ambulanci za účasti onkologa a plastického chirurga každé úterý.

Kožní oddělení, které je součástí Komplexního onkologického centra KNTB Zlín, a.s. se každoročně účastní preventivních akcí jako je Evropský den melanomu.
 


Foto: zhoubný melanom

Centrum pro léčbu závislosti na tabáku

Léčbu závislosti na tabáku můžete absolvovat pod záštitou plicního oddělení s odpovídající odborností a s vyškolenými terapeuty. Související informace najdete také na stránkách Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku (www.slzt.cz).

Do poradny na odvykání kouření je nutné objednat se předem telefonicky.

Tel. 577 552 621Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn