Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Oddělení klinické biochemie a farmakologie

Oddělení klinické biochemie a farmakologie

Oddělení klinické biochemie a farmakologie
Oddělení klinické biochemie a farmakologie má nepřetržitý provoz.

Metabolická ambulance
V metabolické ambulanci jsou léčeni především pacienti s močovými kameny, kteří dostávají léčbu, která snižuje pravděpodobnost opětovného vzniku kamenů. Dále se zaměřujeme na prevenci a terapii pacientů s vysokými hladinami tuků v krvi a obezitou.

Laboratoř
Oddělení klinické biochemie se věnuje diagnostice onemocnění srdce, jater, ledvin, štítné žlázy a dalších vnitřních orgánů. Každý orgán lidského organismu lze laboratorně vyšetřit.

Dnes je vyvíjeno maximální úsilí o předcházení nemocem, proto je trend pomocí laboratorních testů vyhledávat jedince se zvýšeným rizikem onemocnění. Například cholesterol a zvýšená hladina krevní glukózy jsou rizikovými faktory srdečního infarktu a cévní mozkové příhody. Diabetik je v počátečních stadiích onemocnění zcela bez potíží, proto je nutné i u těchto lidí hladinu krevní glukózy pravidelně vyšetřovat. Hlavní význam laboratorních testů je dnes spatřován také v tom, že upřesňují terapii. Například znalost funkce ledvin (glomerulární filtrace) umožní lékaři přesněji dávkovat léky na normalizaci krevního tlaku. Z tohoto důvodu se také snažíme rozvíjet monitorování lékových hladin s následnou konzultací klinickým farmaceutem.
Požadavek na stanovení jednotlivých laboratorních testů zadává ošetřující lékař.

Pokud má klient zvýšený zájem o své zdraví, může si u nás nechat vyšetřit krev nebo moč na většinu testů jako samoplátce.
Oddělení je vybaveno moderními analyzátory předních světových výrobců.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn