Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Ambulance kožní

Ambulance kožní

Kožní ambulance zajišťují komplexní diagnostickou a léčebnou péči pro dospělé i dětské pacienty s kožními onemocněními z celého Zlínského kraje.
Jsou situované v 2. pavilonu, který je po rekonstrukci v r. 2008 propojen s lůžkovou částí 3. pavilonu spojovacím krčkem. Čekárna, ambulance i lymfodrenáže jsou vybaveny klimatizací.
Poskytujeme jednak běžné ambulantní, konziliární a superkonziliární vyšetření, ale také specializovaná vyšetření zaměřená na testování alergických ekzémů, léčbu lupénky či kopřivky, léčbu atopického ekzému dětí i dospělých, léčbu akné, kožních polékových reakcí, autoimunitních onemocnění včetně puchýřnatých chorob, vitiliga a alopecie, hojení ran, léčbu lymfedému či diagnostiku a terapii kožních nádorů.
V zákrokovém sálku provádíme drobné dermatochirurgické výkony. Nemocným s bércovými vředy je ambulantně poskytována komplexní péče, to znamená převazy a testování, s návaznou léčbou pneuvenem. U pacientů s lymfedémem provádíme manuální lymfodrenáže.
Kožní oddělení je součástí komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Zlín, s provozem onkodermatologické ambulance pro diagnostiku a léčbu kožních nádorů pro pacienty z celého Zlínského kraje. Máme samostatnou ambulanci pro vyšetřování mateřských znamének a jiných pigmentových projevů kůže, na kterou může navazovat vyšetření digitálním dermatoskopem. Všechny ambulance jsou standardně vybaveny ručním dermatoskopem.
Pro potřeby pacientů z celého Zlínského kraje je k dispozici od r. 2009 centrum biologické léčby těžké psoriázy, od r. 2015 centrum biologické léčby těžké urtikárie a od r. 2016 centrum pro fotodynamickou léčbu.
Specializovaná vyšetření a konzultace provádějí erudovaní lékaři podle aktuálního rozpisu ambulancí.
Od února 2017 nabízí kožní ambulance široké spektrum laserových zákroků.

K dispozici jsou obvykle čtyři ambulance s denním provozem, kromě víkendu, od 7.30 do 15.00.

Pacienti se k vyšetření musejí objednat na tel. 577 552 217.
 
Akutní případy ošetřujeme v pracovní dny denně od 7.30 do 8.00, v jiném čase po telefonické domluvě s lékařem.
 
Ke konzultaci do onkodermatologické komise je vyžadováno doporučení odesílajícího kožního lékaře.

 
  
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn