Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Interní klinika

Interní klinika

Interní klinika získala akreditaci pro obory vnitřní lékařství, intenzivní medicína, gastroenterologie, diabetologie a endokrinologie, angiologie a nefrologie. Ročně hospitalizujeme 6000 pacientů, provedeme více než 35.000 ambulantních klinických  vyšetření a okolo 35.000 různých diagnostických a léčebných výkonů. Spádovou oblastí je  bývalý okres Zlín a vysoce specializovanou péči poskytujeme pacientům celého Zlínského kraje. Vysoce specializovaná péče ve vnitřním lékařství je ve Zlínském kraji soustředěna do KNTB, a to v oborech kardiologie, gastroenterologie a diabetologie.

Lékařskou péči zajišťuje 18 plně erudovaných lékařů, kteří jsou nositeli 22 funkčních licencí
pro různě technologicky náročné medicínské výkony. 


JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE IK

JIP disponuje osmi lůžky, pět lůžek je umístěno v samostatných boxech a tři jsou ve společném prostoru. 
Spektrum diagnóz je poměrně pestré. Největší skupinu tvoří pacienti s těžkou sepsí. Menší část tvoří pacienti s nemocemi zažívacího traktu a poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami.


Diabetologie a endokrinologie:

Diabetologické centrum poskytuje pro celý Zlínský kraj péči v oblasti diabetologie dle  koncepce  MZ ČR.  Diabetes mellitus patří k pandemiím současného století, je provázen vznikem celé řady velmi závažných komplikací, které vyžadují komplexní řešení a zcela nezbytnou velmi úzkou mezioborovou spolupráci. Tato komplexní péče snižuje počet komplikací a také snižuje velmi výrazně náklady na jejich léčbu.


Gastroenterologie a hepatologie:

V oblasti digestivní endoskopie provádíme ERCP, terapeutické endoskopické metody a  endosonografii.
Centrum pro biologickou terapii nespecifických střevních zánětů léčí indikované pacienty celého Zlínského kraje s ulcerosní kolitidou a Crohnovou chorobou moderní biologickou terapií.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn