Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Interní klinika

Interní klinika

Interní klinika
Interní klinika získala akreditaci pro obory vnitřní lékařství, intenzivní medicína, kardiologie, gastroenterologie, diabetologie a endokrinologie, angiologie a nefrologie. Ročně hospitalizujeme 8000 pacientů, provedeme více než 35.000 ambulantních klinických  vyšetření a okolo 35.000 různých diagnostických a léčebných výkonů. Spádovou oblastí je  bývalý okres Zlín a vysoce specializovanou péči poskytujeme pacientům celého Zlínského kraje. Vysoce specializovaná péče ve vnitřním lékařství je ve Zlínském kraji soustředěna do KNTB, a to v oborech kardiologie, gastroenterologie a diabetologie.

Lékařskou péči zajišťuje 25 plně erudovaných lékařů, kteří jsou nositeli 30 funkčních licencí
pro různě technologicky náročné medicínské výkony. Péči o pacienty u lůžka, v ambulancích  a specializovaných pracovištích zajišťuje 164 zdravotních sester, 46 sanitářů, 14 uklizeček.

Kardiologie:

Kardiovaskulární centrum pro dospělé poskytuje pro celý Zlínský kraj péči v oblasti invazivní kardiologie (koronarografie a léčebné výkony) a  arytmologie (kardiostimulátory, elektrofyziologie). Je vybaveno dvěma  angiolinkami, vybavením pro arytmologii a telemetrickým monitorovacím systémem.


JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE IK

JIP disponuje osmi lůžky, pět lůžek je umístěno v samostatných boxech a tři jsou ve společném prostoru. JIP společně s koronární jednotkou zajišťuje péči o kriticky nemocné v rámci celé Interní kliniky.
Spektrum diagnóz je poměrně pestré. Největší skupinu tvoří pacienti s těžkou sepsí, dále pak celá škála kardiologických pacientů. Menší část tvoří pacienti s nemocemi zažívacího traktu a poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami.


Diabetologie a endokrinologie:

Diabetologické centrum poskytuje pro celý Zlínský kraj péči v oblasti diabetologie dle  koncepce  MZ ČR.  Diabetes mellitus patří k pandemiím současného století, je provázen vznikem celé řady velmi závažných komplikací, které vyžadují komplexní řešení a zcela nezbytnou velmi úzkou mezioborovou spolupráci. Tato komplexní péče snižuje počet komplikací a také snižuje velmi výrazně náklady na jejich léčbu.


Gastroenterologie a hepatologie:

V oblasti digestivní endoskopie provádíme ERCP, terapeutické endoskopické metody a  endosonografii.
Centrum pro biologickou terapii nespecifických střevních zánětů léčí indikované pacienty celého Zlínského kraja s ulcerosní kolitidou a Crohnovou chorobou moderní biologickou terapií.

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.