Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Edukace příbuzných v péči o nemocné v dom. prostředí

Edukace příbuzných v péči o nemocné v dom. prostředí

Setkání zdravotníků a příbuzných pacientů

 

je vždy ve výukovém sále Centra klinické gerontologie (budova č. 48 - LDN), a to každou druhou středu v měsíci od 15 hodin (mimo prázdniny).

Edukační tým odborníků tvoří lékař, všeobecná sestra, rehabilitační ošetřovatelka, logoped, nutriční terapeut a sociální pracovník.


Kromě praktických ukázek a důležitých rad odpovídají zdravotníci na dotazy přítomných.
Věci, které jsou pro zdravotníky samozřejmostí, jsou pro mnohé z těch, kteří o nemocné doma pečují nebo se připravují o ně pečovat, velký problém.

Setkání je zaměřeno na problematiku péče o příbuzné v domácím prostředí, znalost v otázkách hygienické péče na lůžku, řešení inkontinence, nácvik sebeobsluhy pacienta, na komunikaci a dorozumívání, na péči o sebe sama – o pečovatele.

Každý účastník dostane tištěné informace s názornými ukázkami a radami. Obsahem písemných informací je doporučení k bezpečnému bydlení, zařízení pokoje, umístění lůžka, vybavení pomůckami, polohování a prevence dekubitů, hygienická péče, péče o vyprazdňování, příjem potravy – PEG, sondy, komunikace s nemocným s poruchou řeči, sluchu, zraku a také doprovázení při umírání.

Naší snahou je nabídnout podporu těm rodinám, které se rozhodly pečovat o umírající v domácím prostředí.

Edukace je zaměřena hlavně pro příbuzné pacientů, kteří budou propuštění do domácí péče, ale  může být také přínosem pro pečovatele, kteří již tuto činnost vykonávají.

Cílem edukace je:

  • nabídnout informace a výuku v oblastech péče o nemocné
  • začlenit rodinné příslušníky do procesu uzdravování
  • informovat o bezpečném prostředí a správném používaní pomůcek
  • informovat o sociální výpomoci
  • doprovázení při umírání

To znamená zajistit ošetřovatelskou péčí nemocným v domácím prostředí, které je z hlediska psychologického a přání nemocných bezesporu výhodnější, než jejich umístění v sociálních ústavech a domovech pro seniory.

 

Kontaktní osoba:
Karla Vrlová
Vrchní sestra Centra klinické gerontologie
e-mail: vrlova@bnzlin.cz
tel.: 577 552 040

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn