ARO

ARO

ARO
Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) poskytuje péči anesteziologickou, resuscitační a léčbu bolesti. Zajišťujeme péči pacientům z celého Zlínského kraje. Lékaři a sestry ARO zabezpečují kardiopulmonální resuscitaci ve všech odděleních nemocnice.

Oddělení je členěno na tyto části:

Anesteziologický úsek - poskytuje anesteziologickou péči pro všechny operační i neoperační obory. Poskytuje všechny druhy celkové i regionální anestezie.

Resuscitační stanice
- zde je poskytována péče nemocným, u kterých selhala jedna nebo více životních funkcí bez ohledu na vyvolávající příčinu.

Následná intenzivní péče
- je poskytována pacientům, u kterých došlo ke stabilizaci stavu po kritickém onemocnění a neobnovila se některá ze životních funkcí.

Ambulance bolesti
– zabývá se léčbou chronické bolesti, využívá možností lékových  kombinací, neinvazivních postupů léčby a  invazivních  technik. Péče je zajišťována ve  spolupráci s dalšími obory. Provádíme radiofrekvenční terapii bolesti, zajišťujeme infuzní  terapii při akutních i chronických  stavech.

Anesteziologická ambulance
- v anesteziologické ambulanci je zajišťováno předanestetické vyšetření, které je součástí komplexní anesteziologické péče před anestezií. Lékař posoudí výsledky předoperačních vyšetření, zhodnotí anesteziologické a perioperační riziko. Navrhne pacientovi typ anestezie a seznámí jej s výhodami a s případnými riziky komplikací anestezie.

Chirurgický urgentní příjem
- v pracovní době přijímá pacienty chirurgických oborů. V době pohotovosti poskytuje pohotovostní službu pro obory chirurgie a urologie.

Urgentní příjem
- zde  jsou přijímáni pacienti primárně ošetření zdravotnickou záchrannou službou.

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.