Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Ambulance ušní, nosní, krční - ORL

Ambulance ušní, nosní, krční - ORL

V ambulantní péči dominuje dispenzarizace pacientů po různých typech operačních zákroků a konziliární služby jak pro ostatní oddělení KNTB, tak pro ORL specialisty z celého Zlínského kraje.

Zvláštností ORL oddělení KNTB Zlín je foniatrická ambulance a ambulance pro korekci sluchových vad, v rámci ostatních ORL oddělení ve Zlínském kraji tyto činnosti nejsou prováděny.
Na ORL oddělení Zlín pracuje jako kmenový lékař atestovaný foniatr a také primář oddělení je držitelem licence pro přidělování sluchadel. Tím je zajištěno poskytování kompletního spektra činností oboru v rámci jednoho oddělení se všemi výhodami této komplexní péče pro pacienty.

Odborné a specializované ambulance oddělení ORL oddělení KNTB

Název
Popis činnosti
Ambulující lékař
Ordinační hodiny
Telefon
ORL ambulance všeobecná a dětská komplexní ORL diagnostika, konziliární služba pro BNZ a ambulantní ORL specialisty dle přidělení primářem oddělení Po - Pá
8 - 12 hod
577 552 722
ORL ambulance superkonziliární superkonziliární služba pro BKNZ a ORL specialisty Zlínského kraje; objednávání pacientů k operacím primář
MUDr. Světlík
Po
9 - 12 hod
577 552 722
Foniatrická ambulance diagnostika a léčba poruch hlasu a řeči MUDr. Turnová Út
9 - 12 hod
577 552 722
Ambulance pro korekci sluchových vad přidělování a nastavování sluchadel primář MUDr. Světlík, MUDr. Turnová Čt, Út
13 - 15 hod
577 552 730
Rhinologická ambulance dispenzarizace pacientů po operacích nosu a vedlejších dutin nosních;
objednávání pacientů k operacím
MUDr. Mikšovič St, Čt
13 -15 hod
577 552 722
Otochirurgická
ambulance
dispenzarizace pacientů po ušních operacích primář
MUDr. Světlík

8-10 hod
577 552 722


Ambulance pro korekci sluchových vad se zabývá problematikou přidělování a nastavování sluchadel. Jako všechny elektronické přístroje i sluchadla v posledních letech zaznamenala bouřlivý nástup moderních technologií umožňující jednak jejich významnou miniaturizaci, ale také moderní programovací postupy při zpracovávání a úpravě přijímaného zvukového signálu. Většina moderních sluchadel již je tzv. plně digitální, což zaručuje čistý poslech bez vedlejšího zkreslení zvuku a zároveň umožňuje velmi přesné nastavení programů sluchadla v závislosti na sluchové vadě konkrétního pacienta. Laicky řečeno je možné zesilovat a upravovat okolní zvuky přesně podle sluchových ztrát pacienta na jednotlivých frekvencích.
Na ORL oddělení KNTB přidělujeme moderní sluchadla světově uznávaných výrobců - Widex (Dánsko) a Bernafone (Švýcarsko) a také sluchadla české firmy Audionika.

Facebook Twitter Instagram LinkedIn